Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

ERA JAZZU – Gala 25 lat ! (502918)

5 listopada @ 19:00

180.00PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

ERA JAZZU - Gala 25 lat ! (502918)

Era Jazzu – Gala „Gramy już 25 lat! ”  

Egzotyczna wokalistka Malia, kolekcjonerskie wydanie CD „Gramy już 25 lat”, Nagroda Ery Jazzu dla Damiana Kostki i premiera albumu „Rules For Being Human” to program jubileuszowej gali „Era Jazzu – gramy już 25 lat”, która odbędzie się 5 listopada w poznańskiej Auli UAM.
Po raz pierwszy w Polsce i na jedynym koncercie Ery Jazzu przedstawi się egzotyczna Malia. To jedna z najciekawszych wokalistek ostatniej dekady. Swą sztuką plasuje się w tej samej kategorii, w której odnajdują się Lizz Wright, Angelique Kidjo, Celeste Simone czy Meshell Ndegeocello. Malia jest przy tym niezwykle autentyczna, skrywająca w swoim jazzowym i soulowym głosie pokłady etnicznej, naturalnej ekspresji. Malia pochodzi z wschodnioafrykańskiej Malawi, jako nastolatka wyemigrowała wraz z rodzicami do Londynu, gdzie odkryła dla siebie wielkie gwiazdy jazzowej wokalistyki: Billie Holiday, Sarah Vaughan, Ellę Fitzgerald i Ninę Simone. Piosenki-hymny „Strange Fruit” czy ”Young, Gifted and Black” stały się dla młodej wokalistki artystycznym i mentalnym przełomem. O skali jej talentu świadczą autorskie albumy, które zrealizowała z francuskim pianistą i kompozytorem Andre Manoukianem („Yellow Daffodils”, „Echoes of Dreams” i „Young Bones”) oraz Borisem Blankiem ze słynnego duetu Yello. Zrealizowany album „Black Orchid” stał się sensacją i zdobył prestiżową nagrodę ECHO Jazz Prize. Boris Blank wyprodukował także kolejny zestaw piosenek dla wokalistki potęgując albumem „Convergence” jej kolejny sukces. Album „Black Orchid”, jaki Malia nagrała z jazzowymi balladami i standardami Niny Simone był dla wokalistki przełomowy i stał się muzycznym manifestem naszych czasów i przepiękną syntezą jazzowego brzmienia oraz egzotycznej, afrykańskiej, wielokulturowej tradycji. „ Moje serce bije dla wielu rzeczy – mówi Malia – Myślę, że to dlatego, że pochodzę z małżeństwa o mieszanym pochodzeniu. Nigdy nie czułam, że jestem jednym lub drugim, jestem raczej połączeniem obu, a moja muzyka to odzwierciedla”. Powrotem do tradycji i nawiązania do afrykańskich skojarzeń był album „Malawi Blues/Njira”. Brytyjski The Guardian twierdzi wręcz, że „ album ma wszystko, by stać się klasykiem. Dawno żaden współczesny artysta nie oddał tak pięknego hołdu bluesowi”.

Tegorocznym laureatem Nagrody Ery Jazzu jest basista Damian Kostka. Nagroda jest częścią imprezy Era Jazzu oraz prezentacją utalentowanych muzyków poznańskiego środowiska jazzowego. Do nowego projektu kontrabasista pozyskał doskonałych muzyków: saksofonistę Kubę Marciniaka, pianistę Jacka Szwaja, trębacza Cypriana Baszyńskiego i perkusistę Mateusza Brzostowskiego. Premiera koncertowa albumu „Rules For Being Human” odbędzie się w czasie jubileuszowej gali Ery Jazzu.

Sponsorem Ery Jazzu jest Bank Gospodarstwa Krajowego.
Projekt realizowany jest przy współpracy Miasta Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Więcej: www.jazz.pl

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Bilety można kupić tutaj.

Miasto: Poznań
Miejsce: Aula Uniwersytecka w Poznaniu
Wieniawskiego 1 61-809
Data: 2023-11-05 19:00:00

Podziel się:

Szczegóły

Data:
5 listopada
Godzina:
19:00
Koszt:
180.00PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.bilety24.pl/koncert/812-era-jazzu-gala-25-lat--92425?id=502918&ref=a0b9def8d1e1df04596305837c40486809978d3dc8d1b0a713d50b95df76405a

Miejsce wydarzenia

Aula Uniwersytecka w Poznaniu / Poznań /B24
Wieniawskiego 1
Poznań,Wielkopolska61-809Poland
+ Google Map