Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Ciało ciałko // akcja twórcza // 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (480762)

4 czerwca @ 11:00

8.00PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Ciało ciałko // akcja twórcza // 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (480762)

24. Biennale Sztuki dla Dziecka PRZYSZŁOŚĆ

wiek: 8-12 lat
czas trwania: 60 minut

Oto działanie, które pozwala świadomie poczuć ciało w ruchu i zabawie. Jak je postrzegamy? Sprawdzimy, jak mają się nasze ciała w momencie spotkania – jak czują się same ze sobą, a także jak reagują na ciała innych osób? Jak wyobrażamy sobie swój kształt? A kolor? Jak odczuwamy nasz zapach? Do czego nas zapraszają nasze ciała? Dokąd chciałyby pójść? Albo zostać zabrane?

Będziemy poruszać się zgodnie z naturalnymi potrzebami, spontanicznie i w strukturze, współdziałając z siłą grawitacji. Pozwoli nam to wyładować nagromadzone w ciele napięcie, pozbyć się trudnych emocji, wzmocnić naszą sprawczość. I poczuć dobrostan, rozgościć się w nim, a także czerpać radość z bliskości i współistnienia. Wszystkie te działania wpływają na regulację układu nerwowego. O atmosferę bezpieczeństwa zadbają doświadczone performerki. Przytłumione światło oraz nieinwazyjna muzyka sprzyjają uczestnikom i uczestniczkom z różnymi wrażliwościami sensorycznymi, w tym także osobom w spectrum autyzmu. Razem z nimi mogą w nim uczestniczyć bliscy dorośli – zaplanowane działania będziemy realizować wspólnie i samodzielnie, bez presji.

Podczas warsztatu używamy obiektów sensorycznych Intibag stworzonych przez tancerkę i choreografkę Izabelę Chlewińską. Mają one kilka różnych kształtów: są to ciężkie pufy wypełnione łuską gryki, worki-kokony, dziuple sensoryczne stymulujące duże obszary skóry oraz lekkie obiekty, które uczą organizacji ciała w przestrzeni.
Przed spotkaniem dorośli i dzieci otrzymają Przedprzewodnik, który pozwoli im zapoznać się z ideą warsztatu i poczuć się w nim komfortowo.

Warto ubrać się wygodnie, w strój niekrępujący ruchów i zadbać o ciepłe skarpetki.

Twórczynie:
Kolekttacz: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska

WAŻNE!

BILET powinna mieć każda osoba niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

Wydarzenie odbędzie się w Scenie Wspólnej.

Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Bilety można kupić tutaj.

Miasto: Poznań
Miejsce: Scena Wspólna – Mała Scena
Brandstaettera 1 61-659
Data: 2023-06-04 11:00:00

Podziel się:

Miejsce wydarzenia

Scena Wspólna – Mała Scena / Poznań /B24
Brandstaettera 1
Poznań,Wielkopolska61-659Poland
+ Google Map