niedziela, 25 lutego, 2024

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Data wydarzenia:
2023-12-14 11:30:00

Świąteczny spektakl ,,Po drugiej stronie’’ (541724)

„Po drugiej stronie” to spektakl teatralno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z grupy teatralnej „Pierwsza Trema” Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Przedstawienie, którego reżyserem i autorem scenariusza jest Jarosław Sparażyński inspirowane jest „Małym Księciem” A. de Saint-Exupery’ego. Jednakże epizody z książki znalazły na scenie nową, współczesną interpretację. 

Spektakl skierowany do klas 4 – 8 szkół podstawowych i do szkół średnich zagrany zostanie 14 grudnia o godz. 9 i 11.30 w DK Oskard.

W spektaklu „Pierwszej Tremy” spotykamy młodych ludzi marzących o wspaniałej przyszłości. Marzą o miłości, o pieniądzach, o sławie, podróżach; chcą też się bawić, używać życia, bez względu na koszty. Ale te marzenia niosą w sobie mnóstwo zagrożeń. Kiedy pojawi się „Nowy” – uczeń niepasujący do „naszej paczki”, kiedy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, bohaterowie teatralnej opowieści przekonają się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w dorosłym życiu. Czy to doświadczenie sprawi, że się zmienią, że przewartościują swoje życie? Z tym pytaniem aktorzy pozostawiają widzów, bo to przedstawienie ma zmuszać do refleksji nad pseudo-wartościami, którymi młodych ludzi karmi współczesny świat. Poszczególne sceny przedstawienia toczą się w nie do końca realnej aurze. Może w wyobraźni bohaterów? A może są tylko ich snem?

Całość spektaklu dopełnia muzyka grana na żywo na scenie przez profesjonalnych muzyków pod kierownictwem Szymona Wieczorkiewicza. Zaś piosenki – kompozycje Grzegorza Ciechowskiego – stanowią komentarz do scenicznych wydarzeń.

Szykuje się niezwykła artystyczne przeżycie, na które zapraszamy do sali widowiskowej w CKiS „Oskard” 14 grudnia.

Scenariusz i reżyseria – Jarosław Sparażyński

Aranżacje piosenek i kierownictwo muzyczne – Szymon Wieczorkiewicz

Scenografia – Marta Kornalska

Aktorzy – Grupa Teatralna „Pierwsza Trema” w składzie: Tymoteusz Grzeszkiewicz, Maja Harmasz, Michalina Kałużna, Olga Krzysztoń, Natalia Kucharska, Aleksandra Kurzawa, Aleksandra Popielińska, Aleksandra Rogozińska, Zuzanna Romaniszyn, Borys Rudyj, Julia Rypan, Zuzanna Stanisławska, Nikola Wałęsa, Zuzanna Wyderkiewicz.

Produkcja – Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Bilety można kupić tutaj.

Miasto: Konin
Miejsce: Sala Widowiskowa – Kinowa (CKiS OSKARD)
Al. 1 Maja 7a 62-510
Data: 2023-12-14 11:30:00

Data wydarzenia:
2023-12-14 11:30:00
Miejsce wydarzenia:
Sala Widowiskowa - Kinowa (CKiS OSKARD)
Adres:
Al. 1 Maja 7a
62-510
Konin
Bilety od
16.00