piątek, 17 stycznia, 2025
Data wydarzenia:
2025-11-29 18:00:00

Johann Strauss “Zemsta Nietoperza” Operetka komiczna (665616)

Johann Strauss „Zemsta Nietoperza”
Najpiękniejsza Operetka Wiedeńska

Pierwsza w Polsce Strauss Maes Chamber Orchestra
7 solistów / narrator

Operetka w trzech aktach z tekstami mówionymi tłumaczenia Juliana Tuwima. Wersja Koncertowo-Sceniczna.

„Zemsta nietoperza” Johanna Straussa to niepodważalnie najpiękniejsza, genialna, pełna znakomitego humoru, dowcipu, aktualnego żartu i najpiękniejszej muzyki wiedeńska operetka. Jej premiera odbyła się 5 kwietnia 1874 roku w Theater an der Wien w Wiedniu. Uznana została za arcydzieło operetki wiedeńskiej. Dzieło posiada jedno z najlepiej napisanych w operetkowej literaturze libretto, które tak zaintrygowało Straussa, że w rekordowym czasie sześciu tygodni skomponował do niego muzykę. Operetka, której akcja rozgrywa się pod koniec XIX w., przesycona jest tanecznym rytmem i wiedeńską radością życia. Bawi współczesną publiczność pikanterią sytuacji i dialogów. Tytułowa zemsta to przewrotna intryga doktora Falke, który mści się za kawał, jaki zrobił mu Eisenstein, porzucając go nad ranem po karnawałowej maskaradzie pijanego w przebraniu nietoperza. Całość historii wieńczy porywająca muzyka przepełniona bogactwem melodii, oddająca charakter karnawałowych zabaw i nastroju beztroski. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę i pozwala przeżyć wspaniały wieczór wypełniony śpiewem, szampanem i śmiechem. Dzieło „Króla Walca” swoją popularność zawdzięcza błyskotliwym dialogom, dowcipom, zaskakującym sytuacjom i śmiałej erotyce. Brawurowa komedia z intrygującym librettem w doskonałym i pełnym humoru i pikanterii tłumaczeniu Juliana Tuwima jest dodatkowym atutem polskiej wersji językowej.
W niezwykle barwnym i pełnym operetkowych przebojów spektaklu występują najwspanialsi soliści polskich teatrów operowych i operetkowych – jako: Rosalinda – Justyna Dyla, Eisenstein – Łukasz Seremet, Adela – Roksana Majchrowska, Alfred – Michał Dąbrowski, Dr Falke – Michał Justa, Frank – Sebastian Rutkowski, Frosch – Witold Dewor oraz Paweł Świętorecki narrator-konferansjer. Śpiewakom towarzyszy wspaniała i pierwsza w Polsce Strauss Maes Chamber Orchestra pod kierownictwem Pani Dr Marzeny Mikuły Drabek.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Bilety można kupić tutaj.

Miasto: Kalisz
Miejsce: Aula UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego w Kaliszu
Nowy Świat 28-30 62-800
Data: 2025-11-29 18:00:00

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.