poniedziałek, 26 lutego, 2024

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Data wydarzenia:
2024-02-22 10:00:00

HUBERT BUJAK „FRAGMENTY”

wernisaż: 16 lutego 2024
godz. 18:00
wystawa czynna do 1 marca

Wstęp na wernisaż 16 lutego jest bezpłatny. Wystawa czynna do 1 marca. W kolejnych dniach obowiązuje bilet w cenie 7 zł (w soboty wejście bezpłatne).

„Żyjemy, patrząc na życie jak na ekran. Czasami, kiedy ludzie widzą przemoc w moich obrazach, myślę, że udało mi się zedrzeć jedną lub dwie zasłony czy ekrany”.
(Francis Bacon „Brutalność faktu, rozmowy z Davidem Sylwestrem”)

Hubert Bujak o swojej twórczości:
W malarstwie brakowało mi zawsze działania takiego z jakim mamy do czynienia np. w wypadku fotografii analogowej, gdzie proces wywoływania zdjęć jest aktem twórczym opartym na czynniku zaskoczenia i niewiadomej. Maluję w taki sposób, żeby obraz pojawił się sam, w trakcie pracy bezpośrednio na podłożu malarskim, a moim jedynym zadaniem było podkreślenie kilku linii, albo wzmocnienie kolorów i kształtów. To sprawia, że podstawowym warunkiem udanego dzieła jest to, czy jest ono dla mnie całkowitym zaskoczeniem i zawiera treści, które wykraczają poza ilustrację i rozumienie w sensie symbolicznym i mają znamiona faktu, niedającego się objąć prostą interpretacją.
Nieregularny format obrazów powoduje, że odbieram je jako wycinki z większej całości, jak znalezione, przypadkowe kawałki „układanki”. Prostokątny format ma ograniczenie, które go definiuje i osadza mocniej w tradycyjnym rozumieniu malarstwa, a rozbicie go na nieoczywisty kształt otwiera kompozycję i możliwości interpretacyjne. Chciałem, żeby obrazy odczytywane były jako fragmenty, migawki rzeczywistości paralelnej do tej, którą znamy.
Większość prac, które są częścią wystawy, powstała w latach 2019-2021. Z perspektywy czasu i doświadczeń ostatnich lat, obrazy nabrały w moich oczach profetycznego znaczenia, które nie ma dla mnie charakteru symbolicznego, a jest raczej rodzajem dosłownego przedstawienia rzeczywistości.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Bilety można kupić tutaj.

Miasto: Konin
Miejsce: Wieża Ciśnień. Galeria Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Kolejowa 1a 62-510
Data: 2024-02-22 10:00:00

Data wydarzenia:
2024-02-22 10:00:00
Miejsce wydarzenia:
Wieża Ciśnień. Galeria Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Adres:
Kolejowa 1a
62-510
Konin
Bilety od
8.00
PLN