poniedziałek, 26 lutego, 2024

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Data wydarzenia:
2024-03-03 18:00:00

beltaine on tour

BELTAINE to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje niepowtarzalne brzmienie BELTAINE osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia muzyki tradycyjnej (world/celtic) z muzyką współczesną.

Siedem osobowości i siedem różnych światów spotyka się ze sobą tworząc wyjątkową mieszankę. "Grupa utalentowanych muzyków pozwala sobie na eskapady w rejony znane tylko współczesnej muzyce popularnej. To właśnie jest najbardziej charakterystyczne w twórczości Beltaine, bycie poza stylistyczną klamrą. Umiejętność zacierania granic pomiędzy folkowym brzmieniem a współczesnymi trendami szczególnie sprawdza się w występach na żywo przed publicznością". Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

DYSKOGRAFIA:
Rockhill (2004)
KONCENtRAD (2007)
Tríú (2010)
Live (2011)
Miusjik (2015)
Live’15 (2016)
OBSERVER (2023)

SKŁAD:
ADAM ROMAŃSKI // skrzypce
JAKUB GOLDFINCH SZCZYGIEŁ // flety
JAN GAŁCZEWSKI // bouzouki irlandzkie, dudy
ŁUKASZ KULESZA // gitara akustyczna
ADAM STODOLSKI // gitara basowa, kontrabas
SPACEPIERRE // perkusja, elektronika
JANEK KUBEK // instrumenty perkusyjne

PIĄTY ALBUM BELTAINE:
OBSERVER

OBSERVER to nowe oblicze Beltaine, zespołu, który od 20 lat przeciera nowe szlaki w szeroko pojętej world music. Choć inspiracje wskazują często na irlandzkie czy bretońskie korzenie, artyści sięgają dużo dalej. OBSERVER to autorska fuzja pełna zwrotów akcji, eksperymentów i refleksji nad zmieniającym się na naszych oczach Światem. OBSERWATOR TO MY. OBSERWATOR TO TY.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny “world music”. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie. Koncert odbędzie się w ramach trasy z okazji 15 lat działalności scenicznej BELTAINE. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Poznań
Miejsce: Scena Pod Minogą
Nowowiejskiego 8 61-731
Data: 2024-03-03 18:00:00

Data wydarzenia:
2024-03-03 18:00:00
Miejsce wydarzenia:
Scena Pod Minogą
Adres:
Nowowiejskiego 8
61-731
Poznań
Bilety od
70
PLN