poniedziałek, 26 lutego, 2024

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Data wydarzenia:
2023-11-24 20:00:00

AUDIOFEELS (512696)

AudioFeels to grupa, wykonująca muzykę w stylu Vocal Play. Jest to nowatorskie podejście do śpiewania, które polega na imitacji instrumentów, poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości ludzkiego głosu. Zespół został stworzony w 2007 roku przez wychowanków Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Staranna edukacja pozwoliła na podjęcie ambitnego zadania – stworzenia wyjątkowego, nowoczesnego brzmienia daleko wykraczającego poza chóralną tradycję.
Kariera AudioFeels rozpoczęła się w rodzinnym mieście członków zespołu, w Poznaniu, szybko jednak zdobyli uznanie wśród kilkumilionowej publiczności występując na scenie popularnego programu „Mam talent”, gdzie dotarli do finału i zdobyli trzecie miejsce. W kolejnych latach Zespół zdobył nominację do nagrody Fryderyki w kategorii „Nowa twarz fonografii” oraz zakwalifikował się do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii „Zespół roku”. AudioFeels koncertował we Francji, Niemczech, Monaco, Austrii, Rosji oraz Stanach Zjednoczonych.

W październiku 2009 roku ukazał się pierwszy studyjny album AudioFeels – “Uncovered”. Płyta zawierająca covery takich artystów jak między innymi Simon & Garfunkel, Red Hot Chili Peppers, Sting czy Metallica, w dwa tygodnie pokryła się złotem i stała się najchętniej kupowaną płytą CD w Polsce (drugie miejsce na liście OLIS).

W 2011 roku ukazała się druga płyta grupy AudioFeels – „Unfinished”. Na dwupłytowym albumie znalazły się przede wszystkim własne kompozycje zespołu, ale także covery takich artystów jak Seal czy grupa Nirvana.

Kolejny album AudioFeels to zapis koncertu zrealizowanego w Tatrze Wielkim w Poznaniu. W historycznych wnętrzach teatru zarejestrowano niezwykły koncert pokazujący pełnię możliwości i scenicznych umiejętności zespołu. Album ukazał się w styczniu 2013 roku.

W 2016 roku zespół stworzył program, o którym marzył od długiego czasu. Jako efekt wielomiesięcznych przygotowań, powstał koncert „AudioFeels symfonicznie”. Jest on hołdem dla największych artystów muzyki rockowej. W programie znalazły się specjalnie zaaranżowane utwory Led Zeppelin, The Beatles, The Rolling Stones, Guns’n’Roses, Red Hot Chili Peppers i innych. Koncerty w Poznańskiej Sali Ziemi, Wrocławskim NFM czy Białostockiej Operze i Filharmonii zostały przyjęte przez publiczność niezwykle entuzjastycznie.

W 2018 r. do zespołu dołączył beatboxer Piotr „Bobby” Jarosz, który w 2017 r. zdobył tytuł mistrza Polski w tej niezwykłej dziedzinie. W 2019 r. AudioFeels wywalczyło kolejną nagrodę publiczności, tym razem na niemieckim konkursie „Vocal Champs Acapella Contest” w Sendenhorst, gdzie w 2022 r. zostało zaproszone ponownie, tym razem z gościnnym występem.

Zespół stale koncertuje, regularnie uświetniając występami wyjątkowe wydarzenia.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Bilety można kupić tutaj.

Miasto: Poznań
Miejsce: Aula Artis
Kutrzeby 10 61-719
Data: 2023-11-24 20:00:00

Data wydarzenia:
2023-11-24 20:00:00
Miejsce wydarzenia:
Aula Artis
Adres:
Kutrzeby 10
61-719
Poznań
Bilety od
145.00