szpital fot. SPZOZ Krotoszyn

W Pleszewie – trwa dezynfekcja szpitala, Krotoszyn odkaża całe miasto

Samorządowcy z Pleszewa i Krotoszyna podczas wideokonferencji z wojewodą przedstawili działania podjęte w ciągu ostatnich 24 godzin. W przygotowaniu jest miejsce zbiorowej kwarantanny w powiecie krotoszyńskim. Z kolei burmistrz Krotoszyna przeprowadza odkażanie miasta.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk rozmawiał podczas wideokonferencji ze starostą krotoszyńskim oraz burmistrzami i wójtami z terenu powiatu. W konferencji udział wzięli również przedstawiciele inspekcji sanitarnej i SP ZOZ w Krotoszynie.

Podczas wideokonferencji wojewoda zwrócił uwagę, że kluczowym czynnikiem jest uporządkowanie sytuacji w szpitalu.
– Nie możemy dopuścić do paraliżu szpitala, przede wszystkim w aspekcie kadrowym. Dlatego ze szczególną troską trzeba pochylić się nad sytuacją organizacyjną w placówce – mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Dużym problemem jest przenoszenie wirusa do ościennych powiatów, m.in. pleszewskiego, w którym wzrosła liczba osób zarażonych poprzez zarażenie się pacjentów przeniesionych ze szpitala w Krotoszynie do Pleszewa.
– Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, bo pacjenci powinni trafić do szpitala jednoimiennego w Poznaniu – dodaje wojewoda Łukasz Mikołajczyk. – Już się tam znajdują, natomiast szpital w Pleszewie jest zobligowany do podjęcia pilnych działań zabezpieczających. Kluczowe jest zabezpieczenie personelu medycznego i dezynfekcja placówki.

WUW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze