Reklama

Zniszczył krawężnik, żeby poszerzyć sobie wjazd na teren nieruchomości

Strażnicy Miejscy złapali mężczyznę, który postanowił samodzielnie wprowadzić kilka modyfikacji na ulicy przechodzącej obok jego nieruchomości. Taka samowola skończyła się mandatem i koniecznością pokrycia szkód.

Strażnik rejonowy zwrócił uwagę na mężczyznę, który bez żadnych zabezpieczeń ostrzegawczych wykonywał prace drogowe. Mężczyzna młotem udarowym kruszył krawężniki oddzielające jezdnię ul. Dolna Wilda od pasa zieleni. W miejscu wykonywania robót nie było żadnego pojazdu firmy drogowej, a on sam, pomimo zapadającego zmroku, nie posiadał kamizelki odblaskowej. Jak się okazało prace te wykonywane były samowolnie, bez wiedzy i zgody zarządcy drogi. Mężczyzna zdołał zniszczyć krawężniki na długości ok. 3 metrów. Okazało się, że powodem usuwania krawężników była chęć poszerzenia wjazdu na teren nieruchomości.

Mandat w wysokości 300 zł i zapewne pokrycie kosztów naprawy, to kara za samowolą przebudowę pasa drogowego. Nazajutrz, w miejscach skruszonych krawężników, mężczyzna wylał beton. Na nic się zdała taka próba naprawy zniszczeń, gdyż wszelkie prace drogowe muszą być wykonywane w uzgodnieniu z zarządcą drogi przez firmę posiadającą odpowiednie uprawnienia. Stosowane materiały, w tym krawężniki, muszą posiadać atesty gwarantujące między innymi bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.
Sprawę przekazano do ZDM.

Autor / foto: SM

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar