Reklama
Display/2-728-90

Zniszczył krawężnik, żeby poszerzyć sobie wjazd na teren nieruchomości

Strażnicy Miejscy złapali mężczyznę, który postanowił samodzielnie wprowadzić kilka modyfikacji na ulicy przechodzącej obok jego nieruchomości. Taka samowola skończyła się mandatem i koniecznością pokrycia szkód.

Strażnik rejonowy zwrócił uwagę na mężczyznę, który bez żadnych zabezpieczeń ostrzegawczych wykonywał prace drogowe. Mężczyzna młotem udarowym kruszył krawężniki oddzielające jezdnię ul. Dolna Wilda od pasa zieleni. W miejscu wykonywania robót nie było żadnego pojazdu firmy drogowej, a on sam, pomimo zapadającego zmroku, nie posiadał kamizelki odblaskowej. Jak się okazało prace te wykonywane były samowolnie, bez wiedzy i zgody zarządcy drogi. Mężczyzna zdołał zniszczyć krawężniki na długości ok. 3 metrów. Okazało się, że powodem usuwania krawężników była chęć poszerzenia wjazdu na teren nieruchomości.

Mandat w wysokości 300 zł i zapewne pokrycie kosztów naprawy, to kara za samowolą przebudowę pasa drogowego. Nazajutrz, w miejscach skruszonych krawężników, mężczyzna wylał beton. Na nic się zdała taka próba naprawy zniszczeń, gdyż wszelkie prace drogowe muszą być wykonywane w uzgodnieniu z zarządcą drogi przez firmę posiadającą odpowiednie uprawnienia. Stosowane materiały, w tym krawężniki, muszą posiadać atesty gwarantujące między innymi bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.
Sprawę przekazano do ZDM.

Autor / foto: SM

Dodaj komentarz

avatar