ewakuacja szpitala w Skwierzynie, koronawirus fot. DWOT

Znamy piątkowe dane o koronawirusie. Rośnie liczba zgonów!

2 771 nowych przypadków i 49 zgonów z powodu zakażenia koronawirusem. Takie dane podał dziś w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Przyznał, że wzrost liczby zgonów jest bardzo niepokojący – ale nie to jest najgorsze.

Przypomnijmy, że wczoraj odnotowano 3000 zakażeń i 60 zgonów, natomiast w piątek tydzień temu – 1894 zakażenia i 31 zgonów. Te liczby zdaniem wiceministra Kraski, powinny skłonić do refleksji osoby, które się jeszcze nie zaszczepiły, bo to jest ostatni dzwonek, by uniknęły zakażenia i ciężkiego przebiegu choroby podczas czwartej fali.

Jak powiedział wiceminister, problemem staje się to, że coraz więcej osób odmawia poddania się badaniu na obecność koronawirusa. Informują o tym coraz częściej lekarze rodzinni: pacjenci przychodzący na wizytę z objawami, które mogą świadczyć o zakażeniu koronawirusem, są kierowani przez lekarza na test, ale nie chcą go wykonać. Tymczasem, zdaniem Waldemara Kraski, to niezwykle istotne, by jak najwcześniej ustalić, czy to koronawirus, czy też zwykłe, acz nietypowe, przeziębienie.

Źródło: Polsat News

1 3 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze