Reklama

Zdrowe odżywianie – co warto wiedzieć na temat najczęstszych błędów?

To, co jemy, ma ogromny wpływ na stan naszego zdrowia oraz na nasz wygląd. Niezdrowa dieta nie bez powodu jest uznawana za jedną z najczęstszych przyczyn wielu chorób cywilizacyjnych, z jakimi muszą się zmagać miliony ludzi na całym świecie. Zdrowe odżywianie jest zatem kwestią bardzo ważną, a tematyce tej poświęca się coraz więcej uwagi. Co warto wiedzieć na temat podstawowych zasad zdrowego odżywiania? Jakie błędy popełniamy najczęściej?
Błąd 1. Wiara w niezwykłą moc brązowego cukru

Słuszne jest założenie, że cukier biały jest zbędnym dodatkiem w naszej diecie i że powinniśmy z niego zrezygnować – dla własnego dobra. Błędem jest jednak zakładanie, że tylko biały cukier może negatywnie wpływać na nasz organizm i zastępowanie go cukrem brązowym. I on ma sporo kalorii, które negatywnie wpływają na naszą sylwetkę. Jeśli chcemy żyć zdrowo, z naszego menu cukier powinien zniknąć całkowicie.

Błąd 2. Wybór pieczywa

Teoretyczni wybór pieczywa jest prosty. Biały chleb należy zastąpić chlebem razowym, dzięki czemu codzienna dieta stanie się bardziej wartościowa. Wiele osób zapomina jednak o tym, że najlepszym dla zdrowia rozwiązaniem jest sięganie po ciemne pieczywo na zakwasie. To najlepsze dla ludzkiego zdrowia rozwiązanie i gwarancja, że w chlebie nie ma szkodliwych dla zdrowia substancji, sztucznych dodatków oraz toksyn.

Błąd 3. Soki owocowe – czy zawsze są zdrowe?

Picie soków owocowych to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą ugasić pragnienie, a jednocześnie wspomóc swój organizm dodatkową porcją witamin i minerałów. Najlepsze są soki ze świeżych warzyw i owoców, samodzielnie przyrządzone w domu tuż przed spożyciem. Ci, którzy kupują gotowe soki, musza zwrócić uwagę na ich skład. Ilość cukru dodanego do napoju, informacje na temat barwników i konserwantów – to ważne dane, na które miłośnicy zdrowego odżywiania się muszą zwrócić większa uwagę.

Błąd 4. Jogurtowe przekąski i ich walory odżywcze

Jogurty mogą rewelacyjnie smakować, są też świetnym źródłem wielu cennych dla zdrowia minerałów oraz żywych kultur bakterii. Sięganie po nie z pewnością każdemu z nas przynieście sporo korzyści. Jest jednak jedna zasada, o której należy pamiętać – wartościowym dodatkiem do zdrowej diety są tylko naturalne jogurty. Te, które kuszą owocowym smakiem, zazwyczaj zawierają sporo sztucznych dodatków, a na ich wartość odżywczą negatywnie wpływa też dodatek cukru.

Zdrowe odżywianie się to sprawa bardzo ważna dla każdego z nas. Im bardziej wartościowa będzie nasza dieta, tym silniejszy stanie się nasz organizm. Niestety bardzo często popełniamy drobne błędy, które przekreślają nasze starania. Jeśli chcemy żyć zdrowo, musimy więcej uwagi poświęcać na czytanie etykiet. Dzięki temu w naszej kuchni pojawiać się będą tylko te produkty, które mają sporą wartość odżywczą i w których brak szkodliwych dodatków oraz toksyn.

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar