policja

Zatrzymany za narkotyki i nielegalny tytoń

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, podczas realizacji sprawy zabezpieczyli niedozwolone narkotyki oraz 19 kilogramów krajanki tytoniowej. Zatrzymano 20-latka, któremu grożą surowe konsekwencje prawne.

28 grudnia 2018 r. około godziny 21:00 na drodze w miejscowości Pieczynek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym kierował 20-letni mieszkaniec gminy Tarnówka.

Podczas kontroli drogowej w samochodzie kierowanym przez 20-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli 18 tabletek ekstazy. Kryminalni podejrzewali, że 20-latek może posiadać więcej nielegalnego towaru w związku z tym przystąpili do dalszych działań. Funkcjonariusze weszli na posesję zamieszkiwaną przez 20-latka i potwierdzili swoje ustalenia.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny w pomieszczeniu gospodarczym policjanci ujawnili woreczki strunowe z zawartością ponad 330 sztuk tabletek ekstazy, blisko 260 gramów amfetaminy, oraz 126 gramów marihuany. Funkcjonariusze, podczas przeszukania posesji, zabezpieczyli również worek jutowy z zawartością krajanki tytoniowej o wadze 19 kilogramów. Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wstępnie obliczono na 15 tysięcy złotych.

Mieszkaniec gminy Tarnówka jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał od śledczych zarzuty posiadania substancji psychotropowych i środków odurzających brew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, oraz posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw, nie kwestionował swojej winy i złożył wyjaśnienia. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli od niego 3 tysiące złotych. Za to przestępstwa, grozi odpowiednio wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Autor: KWP

1
Dodaj komentarz

avatar
emil
emil

Nauczy się typek korzystać z yanosika