Zatrzymany za groźby i nękanie, może spędzić trzy lata w więzieniu

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był za popełnienie przestępstw przeciwko wolności człowieka. 45-latek od kilku miesięcy ukrywał się za granicą. Już kilkanaście minut po tym, jak wrócił do Poznania, został zatrzymany przez kryminalnych i policjantów z Grupy Realizacyjnej.

W sierpniu br. mieszkanka gminy Kórnik zgłosiła się na komisariat i poinformowała, że boi się swojego byłego partnera. Mężczyzna nieustannie do niej dzwonił i wysyłał wiadomości, których treści wskazywały na to, że może chcieć jej wyrządzić krzywdę. Mężczyzna nękał kobietę. Dlatego też zaniepokojona, w obawie o swoje życie i zdrowie, zgłosiła sprawę na Policję.

Mundurowi natychmiast zajęli się sprawą. Sprawdzili miejsca, gdzie mógł przebywać poszukiwany mężczyzna. W międzyczasie śledczy ustalili, że 45-latek wyjechał za granice. Jednak cały czas podczas swojej nieobecności w kraju kontaktował się z kobietą, wysyłał jej wiadomości oraz dzwonił odgrażając się. Ponadto mundurowi otrzymali informację, że w przypadku napotkania mężczyzny może on być niebezpieczny, ponieważ w przeszłości zawodowo trenował sztuki walki.

Ostatecznie 45-latek został zatrzymany 22 listopada br. tuż po tym, jak wrócił do Poznania. W działaniach udział wzięli policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania przestępstw przeciwko wolności. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet trzech lat więzienia.

Autor: KMP

Dodaj komentarz

avatar