Zaginęła 16-letnia Amelia Florczyk. Zrozpaczona mama opublikowała prośbę o pomoc

Wyszła z wizytą do kolegi, ale do niego nie dotarła i nie wiadomo, gdzie jest. Od wczoraj policja i rodzina szukają 16-letniej Amelii Florczyk z Miejskiej Górki koło Rawicza.

Zrozpaczona mama Amelii opublikowała prośbę o pomoc w poszukiwaniu córki na portalach społecznościowych razem ze zdjęciami dziewczynki i jej dokładnym opisem. Amelia wyszła z domu ubrana w granatową koszulkę, szarą bluzę z napisem „Hello Kitty” na plecach, ciemne spodnie jeansowe oraz czarne buty typu „lakierki”. Dziewczyna ma włosy w kolorze ciemny blond, proste i fryzurę z grzywką. Jest szczupła, ma 163 cm wzrostu i nosi okulary. Jednak mogła już zmienić ubranie i fryzurę. Dziewczynka miała przy sobie telefon, jednak jest on wyłączony.

Mama Amelii twierdzi, że dziewczynka wygląda na młodszą ze względu na to, że cierpi na zespół Aspergera. Właśnie z tego powodu oraz napadów lękowych może (ale nie musi) zachowywać się „dziwnie”, co powinno zwrócić uwagę potencjalnych obserwatorów: sztywno chodzić, machać rękami.

Poszukiwania dziewczynki trwają od wczoraj. Policjanci, straży i grupa ochotników przeszukała miejsca, które Amelia chętnie odwiedzała: miejski park, jezioro i tor motocyklowy. Ale nie znaleźli dziewczyny.

Ktokolwiek widział Amelię, proszony jest o kontakt z najbliższym posterunkiem policji.

Mat. pras., el

Podziel się: