Wyprawka szkolna: dodatkowe 300 złotych dla twojego dziecka

Od początku sierpnia mieszkańcy Poznania mogą składać wnioski o dofinansowanie wyprawki szkolnej dla ich pociech w wysokości 300 złotych.

Wniosek można złożyć w Poznańskim Centrum Świadczeń (w Poznaniu obecnie jest pięć punktów, gdzie to można zrobić) oraz przez internet.

Program „Dobry Start” to jednorazowe świadczenie w wysokości 300 złotych na uczące się dziecko do 20 roku życia (24 w przypadku osób niepełnosprawnych). „Dobry Start” nie obejmuje jednak uczniów przedszkoli i „zerówek”.

Zapisać do programu można się poprzez portal ePUAP. Wymaga to posiadania zaufanego profilu w serwisie, ale swoją tożsamość tam można autoryzować za pomocą jednego ze współpracujących banków.

Jeśli ktoś natomiast woli osobiście zająć się sprawą to może to zrobić w jednym z pięciu punktów na terenie Poznania. Znajdują się one przy ul. Wszystkich Świętych 1; ul. Małachowskiego 1; ul. 28 Czerwca 1956 r. 404; Libelta 16/20 i ul. Gronowa 22A.

Przy okazji w wyżej wymienionych punktach można składać wniosek o inne świadczenia: 500+, zasiłek rodzinny czy pomoc z funduszu alimentacyjnego.

Wnioski można składać do końca listopada. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód.

Podziel się: