czwartek, 28 marca, 2024

Wyglądało to naprawdę dobrze, ale Lech wraca do domu bez punktów. Doskonały mecz w Hiszpanii

Piłkarze Lecha przegrali na wyjeździe z Villarreal 4:3. Gospodarze bramkę, która dała im zwycięstwo zdobyli w końcówce meczu.

Lech Poznań jechał do Hiszpanii, żeby dobrze się zaprezentować, bo o korzystnym wyniku marzyło naprawdę niewielu. Najwięksi optymiści liczyli, że poznaniacy mogą sprawić niespodziankę, ale większość liczyła, że porażka po prostu nie będzie zbyt wysoka… I Lech przegrał, ale z całą pewnością może zaliczyć ten mecz do udanych.

Różnica między zespołami jest ogromna – chyba nikt tego nie podważa. Od początku na boisku jednak nie było jej widać. “Kolejorz” długimi momentami potrafił nawiązać równorzędną walkę z Hiszpanami. To też lechici zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu – już w pierwszych minutach po błędzie obrońcy piłkę przejął Ishak, podał do Skórasia, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Villarreal rzucił się do odrabiania wyniku i szybko pokazał jak doskonałych posiada piłkarzy. Osiem minut wstrząsnęło Lechem! Najpierw fenomenalnie z pierwszej piłki uderzył Chukwueze, nie dając szans Bednarkowi. Następnie dwie bramki zdobył Baena. Koniec emocji? Dopiero pierwszej połowy.

Poznaniacy efektownie zaczęli pierwszą połowię i tak samo było w drugiej. Po uderzeniu Amarala, jeden z obrońców zagrywał piłkę ręką i już w 46′ minucie Lech miał rzut karny. Ishak zamienił go na bramkę. Napastnik Lecha zdobył też trzecią bramkę dla “Kolejorza” – tym razem wykorzystał doskonałe podanie od Skórasia, a następnie spokojnie umieścił piłkę obok interweniującego bramkarza.

Gospodarze w końcówce coraz mocniej naciskali i w 89′ minucie wyszli na prowadzenie. Coquelin fenomenalnie uderzył z dystansu na bramkę Bednarka i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Jak przegrywać to tylko w takim stylu. Za tydzień Lech Poznań zmierzy się z Austrią Wiedeń na swoim stadionie. W międzyczasie lechitów czeka spotkanie ligowe z Pogonią Szczecin. W drugim spotkaniu tej grupy, które zostało dzisiaj rozegrane, Austria Wiedeń bezbramkowo zremisowała z Hapoelem Beer Sheva.

Strona głównaSportWyglądało to naprawdę dobrze, ale Lech wraca do domu bez punktów. Doskonały...