Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Zborowska, Żurawski / Czernecki, Głowacki, Zakościelny, Korcz, Sasak, Hycnar (85436)

25 marca @ 16:00

88PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Zborowska, Żurawski / Czernecki, Głowacki, Zakościelny, Korcz, Sasak, Hycnar (85436)

Spektakl NIC SIĘ NIE STAŁO powstaje z pasji i miłości do futbolu, jest hołdem złożonym kultowym postaciom polskiej piłki – opowieścią o zawodowej i życiowej drodze piłkarzy, zawsze niełatwej, często też obfitującej w dramatyczne wydarzenia. Ernest Wilimowski rozdarty między polską i śląską tożsamością, szantażowany przez niemiecką III Rzeszę, Kazimierz Deyna – geniusz środka pola, piłkarz wyklęty, uwielbiany i znienawidzony, Zbigniew Boniek ze swoim "niepoprawnym" temperamentem, Emmanuel Olisadebe, nasz "biało – czerwono – czarny", pierwszy czarnoskóry zawodnik w historii kadry narodowej, Robert Lewandowski, tytan pracy w drodze do międzynarodowego sukcesu, czy Ewa Pajor, prawdziwa gwiazda światowej kobiecej piłki nożnej. 

No i legendarni trenerzy, ekscentrycy i motywatorzy: Kazimierz Górski, Jacek Gmoch czy Janusz Wójcik. Wreszcie kibice są także bohaterami naszego show, pełni miłości, entuzjazmu, poświęcenia. Zawsze wierni, nawet po przegranych meczach śpiewający: Polacy, nic się nie stało!  No i oczywiście znający się na piłce i strategii lepiej niż wszyscy trenerzy i działacze razem wzięci! Chcemy tą opowieścią zintegrować wszystkich wokół pasji jaką jest piłka nożna, dotrzeć do jej miłośników, ale też zarazić tą historią tych nieprzekonanych, szczególnie kobiety, które nie wykazują zrozumienia dla piłkarskich pasji swoich mężczyzn. 

Chcemy pokazać im jak ważne jest dla jakości związku wspólne celebrowanie sportowych emocji. Również kibicowanie z dziećmi świetnie wpływa na więzi rodzinne, dziecko uczy się przeżywać nie tylko zwycięstwa, ale i porażki. Święto niepodległości i zbliżająca się inauguracja Mundialu w Katarze wydają się idealną datą dla naszej opowieści. 

OBSADA: 

Ewa Pajor – Zofia ZBOROWSKA – WRONA 

Trenerzy: Kazimierz Górski, Jacek Gmoch, Janusz Wójcik – Michał ŻURAWSKI / Michał CZERNECKI 

Kazimierz Deyna – Piotr GŁOWACKI 

Emmanuel Olisadebe – Maciej ZAKOŚCIELNY 

Zbigniew Boniek – Marcin KORCZ 

Robert Lewandowski – Jakub SASAK 

Ernest Wilimowski – Jędrzej HYCNAR 

Scenariusz – Piotr Rowicki 

Reżyseria – Piotr Ratajczak 

Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł – Marcin Chlanda 

Plastyka ruchu – Arkadiusz Buszko 

Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Spektakl NIC SIĘ NIE STAŁO powstaje z pasji i miłości do futbolu, jest hołdem złożonym kultowym postaciom polskiej piłki – opowieścią o zawodowej i życiowej drodze piłkarzy, zawsze niełatwej, często też obfitującej w dramatyczne wydarzenia. Ernest Wilimowski rozdarty między polską i śląską tożsamością, szantażowany przez niemiecką III Rzeszę, Kazimierz Deyna – geniusz środka pola, piłkarz wyklęty, uwielbiany i znienawidzony, Zbigniew Boniek ze swoim „niepoprawnym” temperamentem, Emmanuel Olisadebe, nasz „biało – czerwono – czarny”, pierwszy czarnoskóry zawodnik w historii kadry narodowej, Robert Lewandowski, tytan pracy w drodze do międzynarodowego sukcesu, czy Ewa Pajor, prawdziwa gwiazda światowej kobiecej piłki nożnej. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Kalisz
Miejsce: Aula UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego
ul. Nowy Świat 28-30 62-800
Data: 2023-03-25 16:00:00

Podziel się:

Szczegóły

Data:
25 marca
Godzina:
16:00
Koszt:
88PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/85436/Kalisz/Nic+si%C4%99+nie+sta%C5%82o/?utm_source=pp&utm_medium=424

Miejsce wydarzenia

Aula UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego / Kalisz / KB
ul. Nowy Świat 28-30
Kalisz,Wielkopolskie62-800Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia