Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wiedeńskiej operetki czar – Niezapomniane Melodie Wiednia – Gala operetkowa (97469)

26 listopada @ 17:00

95PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Wiedeńskiej operetki czar - Niezapomniane Melodie Wiednia - Gala operetkowa (97469)

"Niezapomniane Melodie Wiednia" – Wiedeńskiej operetki czar

Nasi wspaniali artyści przeniosą Państwa w krainę radości i wielkich wzruszeń. Cudowny świat operetki przepełni spotkanie z melodiami Wiednia. Wspaniałe suknie, panie uwodzące panów, namiętność, flirty, pocałunki… Przepiękne głosy… Przepiękny koncert. Muzyka, związana z naddunajską stolicą, zwłaszcza ta przełomu wieków XIX i XX nieodmiennie nas porywa i zachwyca. Jak to się stało, że Wiedeń wytworzył wokół siebie tak niepowtarzalną, niezwykłą aurę muzyczną? Tajemnica tkwi w złożoności stylistycznej tej muzyki, bo znajdujemy w niej elementy zarówno włoskiej kantyleny, jak i madziarskiej witalności, słowiańskiego sentymentalizmu i wiedeńskiej wytworności, elegancji, trudnego do nazwania wiedeńskiego esprit.

Jednak przede wszystkim wytłumaczenia tego zjawiska należy szukać w samej naturze Wiedeńczyków, którzy nigdy nie tracili kontaktu z muzyką. Nawet w czasach klęsk i pożogi nie lubili się zbyt długo smucić, zawsze oczekując od swoich twórców muzyki lekkiej i przyjemnej w najlepszym artystycznym ujęciu.

Muzyczna atmosfera Wiednia oddziaływała na przełomie XIX i XX wieku na twórców całej Europy – przeważnie Czechów, Węgrów, Francuzów, Niemców oraz kompozytorów innych nacji. Kompozytorzy meldowali się w Wiedniu, którego teatry stawały się z czasem ich domem a oni zdobywali uznanie i miłość publiczności tworząc "muzyczny klan" wypowiadający się w swojej sztuce w jednolitym wiedeńskim stylu. Ośmielając się przypuszczać, że sympatie muzyczne naszej wspanialej, współczesnej publiczności nie odbiegają daleko od tych sprzed wieku, proponujemy na ten wieczór koncert w wykonaniu znakomitych artystów scen muzycznych Łodzi, Warszawy i Karagandy.

Koncert jest złożony z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów, od upajających walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołego teatru muzycznego oraz wirtuozowskie miniatury skrzypcowe. "Niezapomniane Melodie Wiednia" – ten repertuar jest gwarancją satysfakcji widzów! Serdecznie zapraszamy!

Wykonawcy:
Jolanta Bobras – sopran,
Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy,
Emilia Klimczak – sopran,
Darek Pietrzykowski – tenor.

Wykonawcy wystąpią z towarzyszeniem zespołu ukraińskiego pianisty związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi Marcin Werner.

Marcin Werner – fortepian, kierownictwo muzyczne,
Kamil Zawadzki- skrzypce,
Robert Stefański – klarnet.

Prowadzenie koncertu: dziennikarka radiowa – Krystyna Pietranek-Kulis.

Nasi Artyści występują w największych polskich i światowych salach koncertowych. Jak mawiał Bogusław Kaczyński: "Ten repertuar oraz jego wykonanie jest gwarancją satysfakcji widzów." Przeżyją Państwo wieczór pełen magii, wzruszeń i radości. Po koncercie spotkanie z Artystami, rozmowy, wspólne zdjęcia, podpisywanie płyt!!! Gwarantujemy niezapomniane wspomnienia z wieczornej gali, które pozostaną we wspomnieniach na długo. Zapraszamy fanów dobrej muzyki.

Czas trwania koncertu 105 minut.
Koncert przeprowadzony zostanie z obowiązującymi regułami sanitarnymi.
Zapraszam, Agencja Artystyczna FORTE – Krzysztof Piotr Pałasz.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Cudowny świat operetki i musicalu przepełni spotkanie z melodiami Wiednia. Wspaniałe suknie, panie uwodzące panów, namiętność, flirty, pocałunki… Przepiękne głosy… Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Leszno
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury
ul. Bolesława Chrobrego 3a 64-100
Data: 2023-11-26 17:00:00

Podziel się:

Szczegóły

Data:
26 listopada
Godzina:
17:00
Koszt:
95PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/97469/Leszno/Wiede%C5%84ski+czar+operetki%3A+Niezapomniane+Melodie+Wiednia/?utm_source=pp&utm_medium=424

Miejsce wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury / Leszno / KB
ul. Bolesława Chrobrego 3a
Leszno,Wielkopolskie64-100Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia