Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muzyczne Retro Show: Złote przeboje lat 20. i 30. (95515)

14 maja @ 17:00

80PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Muzyczne Retro Show: Złote przeboje lat 20. i 30. (95515)

"MUZYCZNE RETRO SHOW: ZŁOTE PRZEBOJE LAT 20. i 30." zespołu solistów śpiewaków operowych i wirtuozów instrumentalistów wiolonczeli i fortepianu Artes Ensemble, to kostiumowy, w komediowym stylu i nutką osobistego westchnienia, szalenie widowiskowy koncert w stylu RETRO, złożony z polskich przebojów starego kina, szlagierów rewiowych i kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego, skrzący się żarliwym blaskiem srebrnego ekranu, eleganckich kobiecych kreacji, lśniących pereł, zalotnych spojrzeń z za wachlarzy i pięknych futer w stylu retro artystycznej bohemy lat 20. i 30. Uruchamiając na ponad 100 minut "Muzyczny wehikuł Czasu" dostarczymy Państwu wielu pięknych osobistych wzruszeń i wybornej zabawy w wykonaniu: znanych i uznanych śpiewaków operowych o międzynarodowej renomie oraz małżeńskiego duetu wirtuozów instrumentalistów wiolonczelistki i pianisty zespołu Artes Ensemble.

Podczas "MUZYCZNEGO RETRO SHOW: ZŁOTE PRZEBOJE LAT 20. i 30." zespołu Artes Ensemble poznacie Państwo smak prawdziwej miłości w przebojach Hanki Ordonówny, zatańczycie charlestona z Zulą Pogorzelską, zachwycicie się czarem wspaniałych kobiet, wytwornie otulonych w perły i futra wraz z Eugeniuszem Bodo, razem z Mieczysławem Foggiem ucałujecie dłonie i porwiecie do namiętnego tanga najpiękniejsze damy cudownych lat 20. i 30.ubiegłego stulecia, powrócicie w zaczarowany baśni świat z Tolą Mankiewiczówną i Aleksandrem Żabczyńskim, dowiecie się czy warto kochać w taką noc oraz jakie są konsekwencje posiadania czterech nóg, wraz z Adolfem Dymszą i "śmietanką" polskich gwiazd starego kina wszyscy razem zawołacie radosne "hip hip hurra!!!" w przedwojennym przeboju "Na cześć młodości" –
"płynąc przyjemnie, kołysząc się wśród fal".

W PROGRAMIE widowiskowego koncertu "MUZYCZNE RETRO SHOW: ZŁOTE PRZEBOJE LAT 20. i 30." w stylowych wykonaniach artystów zespołu Artes Ensemble usłyszycie Państwo: niezapomniane przeboje Hanki Ordonówny "Miłość ci wszystko wybaczy" czy "Na pierwszy znak", szlagiery Zuli Pogorzelskiej "Ja się boję sama spać" i pierwszy w Polsce "Zula-Charleston"; wielkie przeboje pierwszego amanta polskiego przedwojennego kina – Eugeniusza Bodo "Już taki jestem zimny drań" z filmu "Pieśniarz Warszawy" czy "Umówiłem się z nią na dziewiątą" z filmu "Piętro wyżej"; wspaniały miłosny duet Toli Mankiewiczówny i Aleksandra Żabczyńskiego "Powróćmy jak za dawnych lat" z filmu "Manewry miłosne"; przepiękne klasyczne "Tango milonga" w stylowej interpretacji Mieczysława Fogga czy hymn "Na cześć młodości wszyscy razem" z filmu "Sportowiec mimo woli" śpiewany niegdyś przez "śmietankę" filmowych gwiazd z Adolfem Dymszą na czele oraz wiele innych zachwycających i lubianych po dziś dzień polskich przebojów dwudziestolecia międzywojennego, niezapomnianych szlagierów złotej ery polskiego kina.

"MUZYCZNE RETRO SHOW: ZŁOTE PRZEBOJE LAT 20. i 30." porywa wirtuozerią artystów muzyków, małżeńskiego duetu wiolonczelistki Małgorzaty Janaszek oraz pianisty Andrzeja Janaszka, oczarowuje pięknem śpiewuśoperowych solistów mezzosopranistki Pauliny Grabarz – Szmajdy oraz tenora Nazara Kachali, fascynuje stylowym tańcem i magnetyzującą grą aktorską śpiewaków, zachwyca różnorodnością scenicznej akcji, feerią barwnych stylowych kostiumów z dwudziestolecia, muzycznymi fajerwerkami oraz tanecznymi, porywającymi do tańca największymi przebojami. Całe widowisko koncertowe spięte jest błyskotliwą narracją z żartem i dobrym sytuacyjnym humorem, pozytywną energią i wysokiej klasy kulturą artystyczną występujących na scenie artystów. Tylko z zespołem Artes Ensemble wyruszycie Państwo w podróż "muzycznym wehikułem czasu" do wspaniałych lat 20. i 30. ubiegłego wieku, rozświetlonych neonami, wprost na spotkanie z największymi gwiazdami polskiego przedwojennego kina, rewii i kabaretu.

WYKONAWCY:
Zespół śpiewaków operowych i wirtuozów instrumentalistów Artes Ensemble pod dyrekcją artystyczną Andrzeja Janaszka – pianisty wirtuoza, kameralisty, autora aranżacji muzycznych wszystkich utworów, zwycięzcy i laureata prestiżowych konkursów pianistycznych, festiwali muzycznych, chopinowskich stypendiów artystycznych, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sopran / mezzosopran,
Tenor / baryton,
Wiolonczela, scenariusz i reżyseria, choreografia, pokaz multimedialny,
Fortepian, autor aranżacji utworów, dyr. artystyczny, manager zespołu Artes Ensemble,
Konferansjerka.

NOTA O ZESPOLE Artes Ensemble:
Pomysłodawcą i założycielem zespołu śpiewaków operowych i wirtuozów instrumentalistów Artes Ensemble oraz jego dyrektorem artystycznym jest Andrzej Janaszek – pianista, solista, kameralista, aranżer wszystkich wykonywanych przez zespół utworów, laureat prestiżowych konkursów pianistycznych, festiwali muzycznych, stypendiów artystycznych, m.in. laureat II nagrody głównej oraz szeregu nagród dodatkowych II Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy; uczestnik Festiwali Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach Zdroju, wielokrotny zwycięzca w Konkursach Piani¬stycznych Towarzystwa im. Fr. Chopina w Warszawie, laureat Konkursów na stypendia artystyczne MKiDN. Zespół tworzą znakomici artyści wirtuozi, absolwenci Wyższych Uczelni Muzycznych w Polsce i za granicami, z powodzeniem od 15 lat koncertujący na deskach teatrów operowych, filharmonii, jak i mniejszych sal koncertowych w całej Polsce i wielu państwach Europy i świata, spotykając się z gorącym przyjęciem i uznaniem publiczności, krytyki i środowiska muzycznego, stale poszerzając rosnące grono fanów i wielbicieli ich muzycznych talentów, kreatywności, wykonywanego repertuaru i wyjątkowej scenicznej ekspresji. Soliści oper i filharmonii, zajmujący się również działalnością pedagogiczną, posiadający w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych, instrumentalnych i kameralnych w kraju i zagranicą.

Artes Ensemble w mistrzowskim stylu wykonuje perły muzyki klasycznej, jak i największe przeboje muzyki popularnej, widowiskowe gale operetkowe i operowe, słynne pieśni neapolitańskie i hiszpańskie, standardy muzyki filmowej, musicalowej, widowiska muzyczne o różnej tematyce. Zespół ma również w swym bogatym repertuarze muzykę flamenco, tango argentyńskie, węgierskie czardasze, walce wiedeńskie i angielskie, francuskie chansons, ukraińskie dumki i kozaki, muzykę polską najwybitniejszych rodzimych twórców m.in. Fr. Chopina, St. Moniuszki, I. J. Paderewskiego, H. Wieniawskiego; polskie przeboje muzyki przedwojennej oraz koncerty okolicznościowe, świąteczne, widowiskowe koncerty patriotyczne i wiele innych.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Kostiumowe widowisko muzyczne na Dzień Matki w stylu retro pt. „Serce Matki” pełne polskich przebojów starego kina, szlagierów rewiowych i kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego, skrzące się żarliwym blaskiem srebrnego ekranu i artystycznej bohemy lat 20. i 30., poruszające ciepłe wspomnienia, pełne muzycznych portretów Mam, podziękowań za ich bezgraniczne oddanie oraz recept na wieczną młodość, w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego Artes Ensemble z duetem śpiewaków i muzyką na żywo tria fortepianowego: skrzypce, wiolonczela, fortepian. Poznacie Państwo smak prawdziwej miłości w przebojach Hanki Ordonówny, zatańczycie charlestona z Zulą Pogorzelską, zachwycicie się kobiecym czarem wraz z Eugeniuszem Bodo, razem z Mieczysławem Foggiem ucałujecie dłonie i porwiecie do namiętnego tanga najpiękniejsze damy magicznych lat 20. i 30.ubiegłego stulecia. W programie m.in.: – słynny przebój „Sex appeal” wykonywany przez….Eugeniusza Bodo, – duet Lody Niemirzanki i Aleksandra Żabczyńskiego „Nie kochać w taką noc” śpiewany w filmie „Ada! To nie wypada!”, – niezapomniane przeboje Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Na pierwszy znak”, – szlagiery Zuli Pogorzelskiej „Ja się boję sama spać” i pierwszy w Polsce charleston „Zula”; – „Umówiłem się z nią na dziewiątą” z filmu „Piętro wyżej” w wykonaniu największego amanta polskiego przedwojennego kina – Eugeniusza Bodo, czy „Już taki jestem zimny drań” z filmu „Pieśniarz Warszawy”; – niezapomniany duet Eugeniusz Bodo i Adolf Dymsza w nastrojowej kołysance „Ach śpij kochanie” z filmu „Paweł i Gaweł”; – przepiękne klasyczne tanga: „To ostatnia niedziela” i „Piosenka przypomni ci” w stylowych interpretacjach Mieczysława Fogga, i wielu, wielu innych zachwycających i lubianych po dziś dzień „polskich evergreenów” dwudziestolecia międzywojennego. Podczas koncertu zabrzmią ponadto: – „Do Ciebie, Mamo” z repertuaru Violetty Villas, – „Matko moja, ja wiem” z rep. Bernarda Ładysza, – „Serce Matki” oraz „Pieśń o Matce” z rep. Mieczysława Fogga, – „Mamma son tanto felice” z rep. Luciano Pavarottiego. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Koło
Miejsce: Miejski Dom Kultury
Słowackiego 5 62-600
Data: 2023-05-14 17:00:00

Podziel się:

Szczegóły

Data:
14 maja
Godzina:
17:00
Koszt:
80PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/95515/Ko%C5%82o/Muzyczne+Retro+Show%3A+Z%C5%82ote+przeboje+lat+20.+i+30./?utm_source=pp&utm_medium=424

Miejsce wydarzenia

Miejski Dom Kultury / Koło / KB
Słowackiego 5
Koło,Wielkopolskie62-600Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia