Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

700 kroków o jutrze // interaktywna wystawa multimedialna // 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (480720)

30 maja @ 19:00

17.00PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

700 kroków o jutrze // interaktywna wystawa multimedialna // 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (480720)

24. Biennale Sztuki dla Dziecka PRZYSZŁOŚĆ

wiek: od 9 lat
czas trwania: 40 minut

Nadchodzi przyszłość! Spróbujmy wspólnie odkryć, czego możemy się po niej spodziewać! Co zostanie ze świata, który znamy, a co zmieni się nie do poznania? Czy uwolnimy się od ograniczeń współczesności? A może wręcz przeciwnie, czekają na nas bariery, których nie umiemy sobie jeszcze nawet wyobrazić? Zajrzyjmy na interaktywną wystawę multimedialną, by dowiedzieć się, co może na nas czekać w przyszłości.

Przygotowana przez młodych poznańskich artystów Janka Skorupę i Przemka Degórskiego instalacja promenadowa obejmie trzy pomieszczenia – etapy wędrówki. Będą one kolejno poświęcone: technologii, przyrodzie i wspólnocie. Zaczynamy od inicjacyjnego rytuału – przy pomocy farb fluorescencyjnych zalogujemy się do Technoparku. Oprowadzą nas po nim biotechnologiczne hybrydy – byty roślinno-ludzkie, które funkcjonują w realiach przyszłości. Będziemy mogli zadecydować, jak nawiązać z nimi kontakt oraz podjąć decyzję, jaki ślad możemy zostawić po sobie w przestrzeni instalacji. Towarzyszyć nam będą reagujące na ruch wizualizacje oraz odpowiednio dopasowane środowisko dźwiękowe. Wszystko to pozwoli odkryć, w jaki sposób ludzie i osoby nie-ludzkie mogą żyć ze sobą w zgodzie, z jakiego powodu troska o planetę jest tak ważna oraz wreszcie – dlaczego warto pamiętać o tym, co było.

Wystawa zachęca odwiedzających do refleksji i współpracy. Znajdziemy się w rzeczywistości o nieantropocentrycznym charakterze, w którym technologia, człowiek i natura przenikają się, a ich granice nie są ostre. A co jeśli skończył się już czas technooptymizmu? Jak poruszać się w świecie, w którym wciąż potrzebujemy komunikować się ze sobą na kilku poziomach: funkcjonować w cyfrowym świecie, uwzględniać potrzeby natury oraz dogadywać się ze sobą nawzajem? Kluczem mogą okazać się współdziałanie i modele społeczne, które sprzyjają budowaniu wspólnoty.

Filozoficzna, zapraszająca do interakcji pomiędzy uczestnikami instalacja sprawdzi się doskonale dla szkolnych grup zorganizowanych, okaże się dla nich inspirującym, integrującym doświadczeniem. Można ją też odwiedzać wraz z przyjaciółmi, najbliższymi lub grupą zebranych na miejscu uczestników. Warto wiedzieć, że podczas zwiedzania przejściowo może zapadać ciemność, nie pojawią się natomiast stroboskopowe światła, które mogłyby być uciążliwe dla osób nieneurotypowych.

Twórcy i twórczynie:
Koncepcja, reżyseria, muzyka, dźwięk: Przemek Degórski, Jan Skorupa
Scenariusz i dramaturgia: Julia Niedziejko
Projekcje i oprawa wizualna: Paweł Sołoducha, Maciej Waleszczyk

WAŻNE!

BILET powinna mieć każda osoba niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

Wydarzenie odbędzie się w CK ZAMEK.

Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Bilety można kupić tutaj.

Miasto: Poznań
Miejsce: CK Zamek – Laboratorium 1
Święty Marcin 80/82 61-734
Data: 2023-05-30 19:00:00

Podziel się:

Miejsce wydarzenia

CK Zamek – Laboratorium 1 / Poznań /B24
Święty Marcin 80/82
Poznań,Wielkopolska61-734Poland
+ Google Map