Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Vicky Blows, Outbred, 25.10 pod minogą

25 października 2019 @ 20:00 - 23:00

59768 image 72650681 2540708099339075 3866797853028384768 o - Vicky Blows, Outbred, 25.10 pod minogą

Koncerciwo 2 poznańskich kapel w Klubie Pod Minogą w piątek 25.10. Wjazd 10 zł. Start punktualnie o 20:00

Na miejscu plyty, koszulki i inne takie takie…

/// Vicky Blows (smooth metal)
Zespół VICKY BLOWS powstał w 2011 roku w Poznaniu. Został założony przez Piotra (gitara), Marcina (gitara), Adriana (perkusja) i Olka (bas), którzy wcześniej udzielali się już wspólnie w zespole Heavy Breathers. Po nagłym odejściu wokalisty – Tomka, tuż przed festiwalem ATA w Radomiu w 2012 roku, na który się zgłosili, musieli natychmiast znaleźć kogoś, kto godnie go zastąpi. Pomógł im stary znajomy – Cyryl (wokal ). Efekt był znakomity – pierwsze miejsce i główna nagroda na festiwalu. Po tak zaskakującym starcie zespół postanowił kontynuować współpracę w powyższym składzie, kierując jednak poszukiwania muzyczne w nieco inną stronę – nadal rockową, lecz bogatszą dźwiękowo – z wykorzystaniem instrumentów dętych i otwartymi głowami na wycieczki po okolicznych gatunkach przybrali nazwę od najmniej groźnego z huraganów – Vicky Blows.
W dniu 15 lutego 2013 roku ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany „Nowa Fala Polskiej Muzyki Rozrywkowej” będący częściowo zamknięciem tematu pt. Heavy Breathers, a częściowo całkowicie nowym materiałem
W sierpniu 2014 szeregi zaspołu opuszcza gitarzysta Marcin Kupka do tego dochądzą problemy z salą prób, co zawiesza działalność zespołu na kilka miesiecy. Nowy rok 2015 przynosi światełko nadzieji, w nowej sali prób zespoł zaczyna dość regularnie spotkania w czteroosobowym składzie, w grudniu do składu dochodzi Filip Gorzelak na stanowisko gitarzysty i z częściowo nowym materiałem zespół powraca do gry .
Latem 2016 z zespołem żegna się ADI – na jego miejsce wskakuje Krzychu Kożuch – huragan musi się kręcić…

Zespół z powodzeniem występuje na poznańskiej i wielkopolskiej scenie muzycznej, zarówno jako support większych, jak i główny bohater mniejszych koncertów***

/// Outbred (mathcore)
Zespół powstał jako duet składający się z trójki dorosłych nastolatków pochodzących z kilkudziesięciotysięcznej małej górskiej osady będącej zagłębiem przemysłu stoczniowego i produkcji mikroprocesorów. Jak to zwykle w takich okolicznościach fauny (i być może flory) bywa, w kilka miesięcy nauczyli się grać na instrumentach i byli gotowi na podbój świata.

Żwawo początkowo hulająca w regionie scena punkowa zaczęła podupadać z wiekiem, a muzyka Outbred okazała się konfliktowym elementem w tymże środowisku, czego ostatecznym skutkiem stało się wypełnienie działalności zespołu długą luką czasową.
Po kilku latach pomysł pojawił się na nowo i zaowocował różnymi spontanicznymi kompozycjami na modnej już i nużącej scenie math-corowej.

Klimat mroźnych zim i nieznośnie upalnych miesięcy letnich w poznańskich salach prób dostarczający niezapomnianych doznań na skórach muzyków przez nie się przewijających sprzyjał ustatkowaniu się składu zespołu w liczbie osób 4, ale za to niezatapialnych: Radek (bębny), Kuba (gitara), Mateusz (głos), Marcin (bas). I tak właśnie do dziś w poniedziałki oraz środy żeglują głośno i pod wiatr.

https://www.youtube.com/Outbredband
http://outbred.bandcamp.com/

Szczegóły

Data:
25 października 2019
Czas:
20:00 - 23:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/476315059631092

Miejsce

Klub pod Minogą
ul. Nowowiejskiego 8
Poznan, 61-731 PL
+ Google Map