Podziel się!

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

The Dust Bowl / Festiwal Malta 2019 / Armia jednostki

27 czerwca @ 14:00 - 20:00

38742 image 61701558 427251261161835 7134710530068971520 o - The Dust Bowl / Festiwal Malta 2019 / Armia jednostki
Podziel się!

[tłumaczenie wypowiedzi z filmu w tle] Są między nami, jak Ty i ja, okaleczeni i pełni sprzeczności. Jeśli się z nimi spotkasz, zawsze mają czas i mogą Ci doradzić w sprawie codziennej sztuki życia w walce, karmiąc cię jedynie światłem słonecznym, melodiami, uściskami… Nigdy światło nie będzie dla ciebie tak osiągalne… Są rozproszeni, ledwie połączeni i zorganizowani. Są energią, są nadzieją. Są częścią armii i pracują nad cichą rewolucją ludyczną (rewolucją zabawy), która sprawi, że będziemy bardziej ludzcy niż ludzie… Nie mają koloru ani hymnu, i czasem stąpają po trawniku, co robi z nich łatwy i pożądany cel. Zdyscyplinowani błaźni, których nie bierzesz na serio, raczej nawet nimi pogardzasz (choć intuicja podpowiada ci, że masz błazna w sobie). Walczą o ciebie każdego dnia! Nadszedł ten moment…. Teraz jest czas, aby do nich dołączyć. Będą niezbędne transformacje. Nie bój się… Chodź!

⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋

⨠ The Dust Bowl (Burza piaskowa), Vic Pereiró
⨠ 22-29.06, g. 14-20
⨠ wstęp wolny
⨠ instalacja / sztuki wizualne

The Dust Bowl (Burza piaskowa) to opowieść o indywidualnych występkach, która stwarza możliwość zrównoważonej (i wyważonej) konstrukcji w obrębie wspólnoty. To portret tych, którzy walczą za nas, gdy my oglądamy w piżamach reality show… Vic Pereiró przybywa do Poznania świadomy swej skończoności, chęci dzielenia się i umiejętności tworzenia dynamiki tłumu – czy to w postaci wojska, czy procesji pijanych jednostek – za każdym razem, gdy służy to indywidualnej zbiorowej transformacji zmierzającej do zbudowania wymarzonej wspólnoty. Oto Bunt.

The Dust Bowl opowiada o tym, jak trudno jest człowiekowi nadal istnieć, i o wyzwaniu, jakim jest wyginięcie przez samozniszczenie. Proponuj, aby człowiek stawił czoła tej sytuacji przez radykalną zmianę, kolejny ewolucyjny krok adaptacyjny. Samotransformację jednostki w nowe JA, aby skonstruować MY, które tworzy zrównoważone BYĆ. Nowy społeczny model współistnienia.

⨠ Vic Pereiró to hiszpański artysta multimedialny i bliski współpracownik Nástio Mosquito. Pracował m.in. jako reżyser niezależnych filmów dokumentalnych, jest zaangażowany w projekty muzyczne, interwencje w przestrzeni publicznej oraz akcje społeczne. W Poznaniu poznamy go jako artystę audiowizualnego. Jego wielokanałowa instalacja jest próbą zobrazowania autodestrukcji, która coraz częściej jest wpisana w nasze życie. Kiedy pomyślimy o stanie świata, w którym żyjemy – chociażby o kwestiach ekologicznych, wszystko skłania do postawienia diagnozy, że destrukcja po prostu się dzieje. Jest nie tyle zagrożeniem, co faktem. Czy destrukcji świata można uniknąć? Czy pozostanie po nas tylko tytułowa miska kurzu? Vic Pereiró obecnie mieszka i pracuje na Południu. Jest honorowym członkiem pokolenia odpowiedzialnego za wynalezienie cmentarza nieszykanowanych marzeń. Jako dziecko postanowił zmienić swoje imię – na nic się to nie zdało. Siedem lat temu zmienił swoje nazwisko – bez zbytniego odzewu. Dwa lata temu poddał się przeszczepowi wartości bez znieczulenia – podziałało. To właśnie wtedy odkrył, że jego diagnoza to „błędny idiota”, co pozwoliło mu przeprowadzić proces transformacji, która obejmuje odnalezienie zasadności swojej jaźni.

⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋⩊⩋

Wydarzenie odbywa się w ramach programu IDIOM / Festiwal Malta 2019. IDIOM to zagraniczny program performatywny festiwalu Malta, którego hasłem w tym roku jest #ArmiaJednostki. Kurator Idiomu Nástio Mosquito zaprosił do Poznania artystów z rozmaitych części świata, odmiennych kontekstów kulturowych i społecznych. Każdy z nich jest członkiem tytułowej „Armii jednostki”.


Podziel się!

Szczegóły

Data:
27 czerwca
Czas:
14:00 - 20:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/580832535739665

Miejsce

Pawilon
ul. Ewangelicka 1
Poznan, 61-856 PL
+ Google Map

Podziel się!
Reklama