Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Świetliki + Nieme Kino / 08.12.19 / Poznań

8 grudnia 2019 @ 19:00 - 22:00

58779 image 75220801 1666794016779273 2707341370997080064 n - Świetliki + Nieme Kino / 08.12.19 / Poznań

ŚWIETLIKI – zespół brutalnych doświadczeń zapraszają:

‘I oto znowu jesień wygnała lato hen, daleko, na koniec świata. Chmury ponure nadciągają, mgły i deszcze. Światło poddaje się z wolna i ustępuje miejsca ciemności. Rozbuchane życie, bujność, żyzność przekształca się cichutko, na paluszkach, w rozkład, pustkę i martwotę.

Dlatego, a może wbrew temu, siłą rozpędu albo ostatkiem sił, w podróż koncertową ruszymy niebawem. Podróż do kresu nocy raczej niż za jeden uśmiech. Nie wiadomo co się wydarzy. Nie wiadomo czy cała drużyna wyruszy czy tylko Pan Placek na bębenku zagra i mimicznie da wyraz ostatecznej tęsknocie. A może odwrotnie: orkiestra podobiznę Pana Plackową, w rozmiarze naturalnym ustawi na środku sceny i wokół niej jakieś szamaństwa albo dziady muzyczne poodprawia. Może będą nowe piosenki, a może nie. Może będą wesolutkie interludia, a może grobowa cisza zapełni każdą dziurkę w performansie. Może będziemy schludni i pachnący oraz mili dla oka, a może sterani, pomarszczeni jak smardze i oślizgli jak maślaki syberyjskie odmiany szwajcarskiej. Może światło wewnętrzne bić od nas będzie rześko i coś tam porozświetla troszkę, a może tylko dodamy swoje co nieco do pieca mentalnej entropii. Może, może, może…….
A może nie będzie niczego ?’
Więcej o Świetlikach:
https://karrot.pl/swietliki
https://www.facebook.com/swietlikizespol/

Koncert otworzy poznański zespół NIEME KINO. To powstała w połowie 2015 roku formacja artystyczna tworząca muzykę z pogranicza piosenki autorskiej, awangardy, bluesa i muzyki alternatywnej, łącząca świat instrumentów akustycznych ze światem muzyki elektronicznej często w bardzo psychodelicznych klimatach. Poetyckie teksty i eksperymentalne saksofony w bardzo smutnym, ekspresyjnym, wzbogaconym elektroniką wydaniu.
W listopadzie 2018 roku ukazał się debiutancki album zespołu pt.: “Najsmutniejsze auto w okolicy”. Utwór Siedem z tejże płyty dotarł do pierwszego miejsca na liście przebojów Aferzasta na antenie poznańskiego Radia Afera.
www.niemekino.com.pl
https://www.facebook.com/NiemeKinoBand/

Bilety w cenach: 39 zł (I pula), 49 zł (II pula) [pule biletów dostępne do wyczerpania]
https://goout.net/pl/bilety/swietliki+support-nieme-kino/bjkf/

Szczegóły

Data:
8 grudnia 2019
Czas:
19:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://goout.net/pl/bilety/swietliki+support-nieme-kino/bjkf/

Miejsce

Klub u Bazyla
ul. Norwida 18A
Poznan, 60-867 PL
+ Google Map