Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Skankan, PWS

7 grudnia 2019 @ 20:00 - 8 grudnia 2019 @ 01:00

60604 image 73274420 3097421850331490 7819662096139812864 o - Skankan, PWS

SKA, SKA, SKA!
Legenda gatunku przyjedzie do Poznania aby rozkręcić bibę roku w rytmach SKA. Od wielu lat czekaliśmy na ich koncert w stolicy Wielkopolski. Warto złapać tą okazję, bo raz, że kapela bardzo rzadko koncertuje. Dwa, że w Poznaniu nie było ich wiele lat. Trzy, są jednym z najlepszych bandów na żywo w naszym kraju, jeżeli nie najlepszym!
Pastujcie buty, prasujcie koszule, wyciągnijcie najlepsze kiecki z szafy! Tą taneczną noc zapamiętacie na lata!
Gościem, który rozgrzeje parkiet w Alternativie będzie PWS (Przed Wschodem Słońca). Poznańska kapela, która rozgrzewała do czerwoności już niejeden parkiet. W Alternativie zagrali już kiedyś z Vespą i Niesamowitą Sprawą. Jeżeli pamiętacie tamten wieczór, to zapewne pamiętacie go bardzo dobrze, bo to co wtedy się działo przeszło do SKA historii.

Bilety w cenie 30 zł będą dostępne w Alternativa Club oraz w Rock Long Luck. W dniu koncertu dostępne na bramce w cenie 40 zł.

Skankan Official
W 1993 roku Szczepan z Tomaszkiem Małpą powołuje do życia zespół, który odegra znaczącą rolę w historii polskiej muzyki, nie tylko ska. Początkowy skład Wojciech, Jarczys, Dareczek, Małpa i Garczek utrzymuje się zaledwie kilka miesięcy. Szczepan zaprasza Stecyka, Binkwe, Krakusa, Remika i Łysego oraz Zytę. Zespół zaczyna pracować nad materiałem, czego owocem jest pierwsze demo nagrane w klubie “Bios”. Po śmierci wokalisty Garczka, “Skankan” podejmuje dalszą pracę nad materiałem, do składu dołącza wokalista Tiger. Grupa nagrywa drugie demo w studio “Remedium”. W 1995 roku zespół nagrywa “Live95”, w tym samym czasie pracuje nad pierwszą płytą studyjną która ukazała się w 1996 roku pod nazwą “Skankan ożywia trupy”, utwory z tego wydawnictwa: “Dżolo”, “Kona długi dzień”, “Nic się tu nie zmienia”, “Łoki Toki”, “Rudi” utrzymywały się w czołówce list przebojów.
“Skankan” coraz bardziej daje się poznać nie tylko na polskich scenach, ale także w Europie – co na tamte czasy nie jest rzeczą łatwą, w 1995 roku w Niemczech pojawia się składak cd “The next generation ska” vol.III – grupa zaprezentowała utwór: “Dżolo”, “Kona długi dzień”.
Zespół występuje na dużych festiwalach między innymi kilkukrotnie na “Przystanku Woodstock”. Grupa zyskuje ogromne rzesze fanów, a “Ska” zauważane dotychczas tylko przez koneserów gatunku, wpisuje się na stałe w krajobraz polskiej muzyki.
Zespół tworzyli wówczas:
* Tiger – vocal
* Wojciech – saksofon
* Jarczys – saksofon tenorowy
* Szczepan – trąbka
* Krakus – trąbka
* Dareczek – bass
* Remik – gitara
* Binkwa – gitara
* Stecyk – perkusja
Kwiecień 2019 – Szczepan zaprasza Stecyka, decydują się na reaktywację grupy zapraszając ze starego składu Binkwe i Jarczysa. Skład uzupełniają muzycy z województwa Śląskiego i Zagłębia grający wcześniej w innych projektach ska, reggae.

PWS (Przed Wschodem Słońca)
Formacja z Poznania, prezentująca bogaty materiał autorski. Muzyka zespołu oscyluje wokół gatunków: rock, ska, reggae, punk, funk.
ENERGIA i POZYTYWNA ATMOSFERA wypełnia każdy koncert. Dzięki indywidualności muzyków, którzy razem tworzą wybuchową mieszankę, utwory PWS-u zapadają w pamięci i sercach ludzi.
To co prezentuje PWS trafia do szerokiego grona odbiorców. Spójność aspektu muzycznego i lirycznego kształtuje wyjątkowość PWS-u. Niezwykle klarowne połączenie sekcji dętej i rytmicznej buduje niepowtarzalny klimat twórczości zespołu. Taneczne utwory wprowadzają odbiorców w świat niezapomnianych i pozytywnych wibracji.

Szczegóły

Start:
7 grudnia 2019 @ 20:00
Koniec:
8 grudnia 2019 @ 01:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/516904235771274

Miejsce

Alternativa Club
ul. Św. Marcin 80/82
Poznan, 61-809 PL
+ Google Map