Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

POZnańska Muzyka Wolności

29 października 2019 @ 19:00 - 22:00

55108 image 73051271 3014632472095903 4061387853249118208 o - POZnańska Muzyka Wolności

❌ O WEJŚCIÓWKACH ❌
Wejściówek brak.
Prosimy nadal śledzić nasz funpage i stronę wydarzenia oraz składać zamówienia w wiadomościach prywatnych. Będziemy informować, jeśli się coś zwolni. Działamy według zasady: “kto pierwszy, ten lepszy”! ?

Dnia 29 października 2019 r. w Poznaniu odbędzie się koncert pt. „Poznańska Muzyka Wolności”. Koncert ten dedykowany jest przede wszystkim potomkom Powstańców Wielkopolskich i Poznaniakom, a główną ideą jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Nazwa koncertu zawiera w sobie głęboki przekaz, który najlepiej wyjaśnia inicjator tego wydarzenia Krzysztof Wodniczak:

„W muzyce wolności autorzy tekstów nie tylko operują wariantami pojęcia podmiotu, ale odnoszą się do tworzonych przez siebie niezależnych sekwencji. Nie są to jednak na szczęście symptomy kryzysu różnorodności indywidualnej. Wydźwięk utworów wpisuje się w pewną strategię, opiera się na nawiązaniach do dzieł już stworzonych w celu dzielenia się “własnością intelektualną i prywatną”. Należy odnieść wrażenie, że istotnym elementem decydującym o wartości tego podejścia są barwy i różnorodna stylistyka dźwiękowa, konotująca wysublimowane barwy i nowoczesne brzmienia.

Warto też zauważyć, że interpretacja nie jest w istocie jednoznaczna. Staje się ona symptomatycznym, udźwiękowionym obrazem, opierającym się na pewnych, bliżej nieokreślonych podobieństwach, wpisując się w różnorodne nurty i mająca zdolność przełamywania ukrytego systemu. Pozwala to na stosowanie w niej z jednej strony dyscypliny, zaś z drugiej na angażowanie woli twórczej, osobistej refleksji i czułej pamięci, niosącej wrażliwość, pamięć, refleksję, zachwyt, motywację do życia i wiele jeszcze innych cech i wartości po to, żeby zyskać poczucia dobra i szczęścia. Muzyka i semantyka są tożsame od pierwszego dźwięku po ostatni akord.

Poznańskie środowisko muzyczne ma swoją wieloletnią historię (w tym pierwszy zespół big beatowy Rock Hall), a wraz z nią okresowe czy ponadczasowe przesłania, które w wersji koncertowej zostaną zaprezentowane przez takich artystów jak: Halina Benedyk, Justyna Szafran, Ewelina Rajchel, Dominika Narożna, Marianna Ćwiąkała, Piotr Kuźniak, Grzegorz Kupczyk, Piotr Schultz, Dariusz Rennert, Grzegorz Tomczak i Filip Popów, a także zespoły: Anno Domini, Konsonans, Sun Flower Orchestra oraz Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych p/d Wiesława Bednarka a także chór złożony z uczniów Szkoły Muzycznej I i II st. pod opieką Laury Stieler i Małgorzaty Kwaśnik-Chmielewskiej.

Reprezentację muzyki wolności mamy zatem godną, jakiej nie powstydziłyby się inne miasta. Stąd już dzisiaj wiemy, że koncert w poznańskiej Auli UAM w dniu 29 października o godz.19.00 będzie ze wszech stron pozytywnie odebrany, bowiem “ciążyć” na nim będzie dodatkowy element – słuchaczami będą potomkowie Powstańców Wielkopolskich.”

Koncert wspólnymi siłami organizują Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK, miasto Poznań, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu, związek 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i inni.

Szczegóły

Data:
29 października 2019
Czas:
19:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/516442058931909

Miejsce

Aula UAM
ul. Wieniawskiego 1
Poznan, 61-712 PL
+ Google Map