Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Obrazy Wrażliwe: Symfonia Fabryki Ursus

5 listopada 2019 @ 18:00 - 19:30

59878 image 73446224 2358581717727059 1800421342403624960 o - Obrazy Wrażliwe: Symfonia Fabryki Ursus

Jesienny blok „Obrazów Wrażliwych” kończymy pokazem znakomitego dokumentu eksperymentalnego „Symfonia Fabryki Ursusu”. Dla rozważań o dobrych komitetach film Jaśminy Wójcik przypomina życiorysy ludzi pracujących w jednym z największych zakładów produkcji ciągników w Europie, których historie wyrzucono na śmietnik wraz z odejściem komunizmu.

Pracujący nad filmem artyści zaprosili byłych pracowników zakładu – robotnice, technologów, kierowników, sekretarki – do udziału w eksperymentalnym filmie dokumentalnym, który raz jeszcze ożywiłby fabrykę. Jej byli pracownicy, za pomocą pamięci ciała i dźwięków, odtwarzają jeden dzień pracy zakładu. Tak rodzi się symfonia fabryki Ursus, składająca się z choreografii czynności robotników, kadry technicznej, administracyjnej i kierowniczej. Symfonii towarzyszy coś jeszcze – niemal zapomniane wartości związane z erą przemysłową – robotnicza wspólnota, solidarność, etos pracy. To głos za upamiętnieniem fabryki Ursus, kultury przemysłowej i robotniczej, walczący o godność ludzi pracy i politykę historyczną uwzględniającą ich biografie.

SYMFONIA FABRYKI URSUS
reż. Jaśmina Wójcik, Polska, 2018, 61′

Osobom z niepełnosprawnością wzroku zapewniamy asystę w poruszaniu się w przestrzeni CK ZAMEK oraz w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia. Osoba z CK Zamek będzie czekała przed głównym wejściem do Zamku pół godziny przed pokazem.
Jeśli potrzebujesz wsparcia napisz: e.banaszek@ckzamek.pl

Informacja o biletach:
Każdej osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, może towarzyszyć jedna osoba wspierająca, której przysługuje nieodpłatna wejściówka

Organizatorem cyklu jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, a realizują go Kino Pałacowe i Centrum Praktyk Edukacyjnych, przy wsparciu Fundacja Mili Ludzie oraz Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST.

Koncepcja i program: Jakub Walczyk
Dostępność: Ewelina Banaszek
Projekt: Stwory Studio

_______________

Grafika ma czarne tło, napisy na niej są białe. Na środku znajduje się oko, a dokładniej różnokolorowa, jaskrawa źrenica i zarys górnej granicy oka przy użyciu jednej ciągłej białej kreski. W górnym lewym rogu napis: Obrazy wrażliwe. W dolnym lewym rogu napis: Blok 2: Rozważania o dobrych komitetach. W prawym górnym rogu oznaczenia dostępności (tłumaczenie na pjm, pętla indukcyjna, udogodnienia dla osób niesłyszących, audiodeskrypcja).

Szczegóły

Data:
5 listopada 2019
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://ckzamek.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/271646

Miejsce

Kino Pałacowe
Centrum Kultury ZAMEK ul. Św. Marcin 80/82
Poznan, 61-809 PL
+ Google Map