Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Niemoc + Bluszcz // 14.11 / Pod Minogą

14 listopada 2019 @ 20:00 - 23:00

59956 image 72848453 2362421070688318 4220418608045490176 o - Niemoc + Bluszcz // 14.11 / Pod Minogą

Pierwszy wspólny koncert w HISTORII.
Niemoc i Bluszcz, założyciele wytwórni Seszele Records, w Poznaniu uzupełnią zaległości i premierowo zaprezentują się na jednym koncercie.

Co będzie: gitary (kilka), taniec (dużo), tęsknota za starymi czasami, spojrzenie ku nowym czasom, cedeki do kupienia, wokal (ale nie przez cały czas), twoi znajomi i bar.
Czego nie będzie: rozczarowania, instrumentów akustycznych, sztywnej nogi, wokalu (przez jakiś czas).

Grafika: Marcel Bartosz @prof.bartoszewski

Kto zagra?

NIEMOC
Rok 2019 jest dla Niemocy nowym otwarciem. Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EPek, zespół 25 kwietnia zaprezentował swój debiutancki album długogrający, ‘Baśnie’

Płytę zapowiadał singiel „Miss Żużla”, który ukazał się 18 kwietnia. „Baśnie” przyniosły słuchaczom 8 utworów, zarówno premierowych, jak i tych znanych dotychczasowym fanom zespołu. Płytę nagrał i wyprodukował Michał Kupicz.

Za nośniki fizyczne (CD) odpowiedzialna jest wytwórnia Seszele Records, którą trio powołało do życia razem z zespołem Bluszcz. Dystrybucją cyfrową zajął się PIAS Poland.

Niemoc to elektroniczno-gitarowe trio z Zielonej Góry. Filip Awłas, Michał Drozda i Radek Reguła łączą oniryczną, lekko egzotyczną atmosferę z wyraźnymi wpływami muzyki tanecznej, post-punka i shoegaze. Dzięki doświadczeniom scenicznym i studyjnym zespół dorobił się własnego, charakterystycznego brzmienia, po którym natychmiast można rozpoznać ich utwory.

Zespół konsekwentnie budował swój katalog, utwory Niemocy ukazały się m.in. nakładem Father And Sons Records And Tapes, Brennnessel czy MOST. To jednak przede wszystkim koncerty stały się mocą napędową zespołu. Instrumentalne, melodyjne formy przysporzyły Niemocy fanów zarówno wśród amatorów gitarowych brzmień jak i publiki klubowej.

Niemoc wystąpiła m.in. na Open’er, węgierskim Sziget, dwukrotnie na OFF Festivalu, Nowej Muzyce oraz supportowała m.in. M83, zaś w sieci można znaleźć sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza.

BLUSZCZ
Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy powstały w 2016 roku z inicjatywy dwóch braci: Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół porusza się w klimatach muzyki synth-wave, czerpiąc z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80′ z wyraźnymi wpływami post-punku. Zespół zadebiutował albumem “Junior”, wydanym nakładem wytwórni Brennnessel Records w 2017 roku. Album został zarejestrowany w całości w domu. Ciekawostką jest, iż swój pierwszy koncert Bluszcz zagrał na OFF Festival w Katowicach. W 2018 roku zespół otrzymał nominację od Gazeta Wyborcza do nagrody WARTO w kategorii Muzyka, a także wystąpił m.in. na festivalu Open’er w Gdyni. W kwietniu 2019 roku zespół wydał drugi album długogrający zatytułowany “W Naszych Domach” tym razem w całości nagrany w języku polskim. . Album został wydany przez wydawnictwo Seszele Records, powołane przez muzyków Bluszcz i Niemoc. Album został nagrodzony statuetką “Emocje” przyznaną zespołowi przez Radio Wrocław Kultura.

Bilety: 25 PLN, przed wejściem na wydarzenie.

Szczegóły

Data:
14 listopada 2019
Czas:
20:00 - 23:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/396387011038372

Miejsce

Klub pod Minogą
ul. Nowowiejskiego 8
Poznan, 61-731 PL
+ Google Map