Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Klub Krótkiego Kina: Sundance Shorts

4 listopada 2019 @ 19:00 - 20:30

58694 image 71881745 2616958235027277 7271254511140732928 o - Klub Krótkiego Kina: Sundance Shorts

W ramach kolejnego spotkania Klubu Krótkiego Kina zapraszamy na selekcję najlepszych filmów z kultowego Sundance Festival. Na ekranie zobaczymy różnorodne formy filmowe – w selekcji pojawią się filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje, w tym sensacja tegorocznego festiwalu: hipnotyzująca polska animacja Acid Rain, która podbiła serca widzów i krytyków na całym świecie. Filmy krótkometrażowe — ograniczone jedynie przez ich czas trwania — są przepełnione artystyczną ekspresją sprawiającą, że krótka forma wykracza poza ramy tradycyjnej narracji. Od dokumentu, animacji, przez fabułę do eksperymentu — te filmy są stworzone do podejmowania ryzyka.
Wprowadzenie: Emilia Mazik

PROGRAM:
⚡Sometimes I Think About Dying, reż. Stefanie Abel Horowitz, USA, 12′
Młoda, samotna kobieta myśli o śmierci, ale z marazmu wyciąga ją zaproszenie na randkę od kolegi z biura.

⚡Brotherhood, reż. Meryam Joobeur, Kanada/ Tunezja/ Katar/ Szwecja, 25′
Syn pasterza wraca po długiej podróży do rodzinnego domu w Tunezji razem ze swoją żoną. Jego relacja z ojcem zostaje poddana próbie.

⚡The Minors, reż. Robert Machoian, USA, 10′
Urywki z życia dziadka i jego wnuków. Zestawienie przeszłości i przyszłości.

⚡Acid Rain, reż Tomek Popakul, Polska, 26′
Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Tak poznaje Chudego – trochę niezrównoważonego dziwaka, który mieszka w kamperze i całymi dniami załatwia swoje niekoniecznie legalne sprawunki. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

⚡Fast Horse, reż. Alexandra Lazarowich, Kanada, 13′
Tradycja wyścigów konnych powraca w niezwykle niebezpiecznej formie. Indianin Allison “Czerwony Kruk” mierzy się z wieloma trudnościami, by stanąć oko w oko z najlepszymi jeźdźcami.

⚡Muteum, reż. Äggie Pak Yee Lee, Estonia/Hong Kong, 4′ Niepoważna lekcja w bardzo poważnej instytucji – muzeum sztuki.

Łączny czas: 90 minut

KLUB KRÓTKIEGO KINA
Klub Krótkiego Kina powrócił – poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte
Bilety: 12 zł – do nabycia w kasie kina lub na portalu bilety24.pl

Miejsce

Kino Pałacowe
Centrum Kultury ZAMEK ul. Św. Marcin 80/82
Poznan, 61-809 PL
+ Google Map