Podziel się!

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Klub Krótkiego Kina: Love Shorts – dodatkowy pokaz!

4 lutego @ 19:00 - 11 lutego @ 19:00

22289 image 50124895 2174156746009476 1909827572615610368 o - Klub Krótkiego Kina: Love Shorts - dodatkowy pokaz!
Podziel się!

Lutowa odsłona Klubu Krótkiego Kina poświęcona będzie tematowi, z którym twórcy filmowi mierzą się od samego początku historii kina – miłości! ❤️ Nie spodziewajcie się jednak cukrowych walentynek, czy prostych opowiastek z kupidynem w tle. Reżyserzy filmów, które zobaczymy na ekranie, do tematu miłości podchodzą bardzo refleksyjnie, ukazując przy tym całą paletę innych emocji, które towarzyszą nam w relacjach z drugim człowiekiem. A zatem zobaczymy pierwszą miłość, miłość niedozwoloną, miłość nieodwzajemnioną, czy odnalezioną po latach. Miłosne historie opowiedziane będą za pomocą różnych gatunków filmowych – zobaczymy animację, dokument i trzy filmy fabularne.

Wprowadzenie: Aleksandra Ławska

PROGRAM:

💞 A love story, reż. Anushka Kishani Naanayakkara, Wielka Brytania 2016, animacja, 13′
Dwa stworzenia zakochują się w sobie, wspólnie tworząc barwny świat. Jednak gdy ciemność zaczyna pochłaniać jedno z nich, drugie musi walczyć, by utrzymać ich razem lub zaryzykować rozłąkę.

💞 After School Knife Fight, reż. Caroline Poggi, Francja 2017, fabuła, 21′
Laëtitia, Roca, Nico i Naël spotykają się na ostatnią próbę swojego zespołu. Grupa niebawem przestanie istnieć, gdyż Laëtitia wyjeżdża na studia. Historia o młodych ludziach, którzy nie chcą się rozstać.

💞 We love Moses, reż. Dionne Edwards, UK 2016, fabuła, 15′
W wieku 12 lat, Ella zaliczyła pierwszą bójkę. W tym samym wieku odkryła seks. Teraz ma 18 lat i wspomina obsesję na punkcie Mosesa – przyjaciela swojego brata. Oraz tajemnicy, którą wciąż w sobie nosi.

💞 Postcard from Universe, reż. Pietro Seghetti, Włochy 2018, fabuła 15′
Michele musi pożegnać się ze swoją byłą dziewczyną, ich miłością, szansami na przyszłe wspólne życie. Ale nie jest na to gotowy, jeszcze nie. A ona czeka na niego za drzwiami.

💞 Więzi, reż. Zofia Kowalewska, Polska 2016, fabuła 18′
Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny.

Łączny czas: 82 minuty

KLUB KRÓTKIEGO KINA
Klub Krótkiego Kina powrócił – znów poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu!
W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzonych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte
Bilety: 10 zł – do nabycia w kasie kina lub na portalu bilety24.pl


Podziel się!

Szczegóły

Start:
4 lutego @ 19:00
Koniec:
11 lutego @ 19:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.bilety24.pl/kino/klub-krotkiego-kina-love-shorts-47373

Miejsce

Kino Pałacowe
Centrum Kultury ZAMEK ul. Św. Marcin 80/82
Poznan, 61-809 PL
+ Google Map

Podziel się!