Reklama

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Jachna / Chojnacki w PSIE / koncert

14 marca @ 20:00 - 22:00

27847 image 52592476 2157919260917889 5967367010613460992 o - Jachna / Chojnacki w PSIE / koncert

Płyta „JaCho” duetu Jachna/Chojnacki jest wynikiem sesji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie Wojciech Jachna i Zbyszek Chojnacki spotkali się studiując. Muzyka jest wynikiem spotkania w przyjacielskiej atmosferze, i swobodnego muzykowania przy użyciu elektronicznie preparowanych instrumentów – trąbki i akordeonu. Swobodny przepływ myśli i muzyczny dialog…

Wojciech Jachna – (1976) trębacz i improwizator.
Absolwent Historii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Jazzu i muzyki rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W jego dorobku znajduje się przeszło 30 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, trójmiejskimi Mordami, czy reegae’owym Dubska. Współpracował z wieloma artystami, między innymi legendą polskiej sceny improwizowanej, Andrzejem Przybielskim, a także Irkiem Wojtczakiem, Markiem Kądzielą, Tomkiem Glazikiem, Rafałem Gorzyckim, Tomaszem Pawlickim, Rafałem Kołackim, Tomkiem Gadeckim, Marcinem Dymitrem, Jacaszkiem, Anną Zielińską, Ksawerym Wójcińskim, Jackiem Mazurkiewiczem, Arturem Maćkowiakiem, Kubą Ziołkiem, Rafałem Iwańskim.

Zbigniew Chojnacki – (1992) akordeonista, improwizator.
Muzykę oraz dźwięki postrzega swobodnie i umownie, najistotniejszy jest dialog i spotkanie z drugim człowiekiem. Każda forma wydawania dźwięku, jest ułatwieniem nawiazania kontaktu z ludźmi. Inspiracje czerpie z elementów najczęściej niezwiązanych bezpośrednio z muzyką, jak sam mówi ,, stara pralka, źdzbło trawy, warkot silnika autobusu, a nawet zwykle krzesło na srodku sceny mogą być inspirujące. ” Pomimo młodego wieku współpracował już z wieloma wybitnymi muzykami sceny zarówno jazzowej jak i improwizowanej m.in. Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jackiem Kochanem,Adamem Pierończykiem, Anną Gadt, Warsaw Improvisers Orchestra, Krzysztofem Gradziukiem, Troyem Millerem, Otto Williamsem, Jerzym Małkiem. Oprócz działalności solowej na stałe współtworzy grupę Backspace, która określa swoja gre jako improwizowana muzykę współczesną. W listopadzie 2015 roku ukazała się solowa płyta Zbyszka zatytułowana ,, Elektrotropizm”.

Szczegóły

Data:
14 marca
Czas:
20:00 - 22:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://goout.net/pl/bilety/wojciech-jachna+zbigniew-chojnacki/qjce/

Miejsce

PIES andaluzyjski
Nowowiejskiego 17
Poznan,61-732PL
+ Google Map