Reklama

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

II Ogólnopolska Konferencja pt. Polityka społeczna w XXI wieku

15 kwietnia @ 10:00 - 16 kwietnia @ 13:00

28743 image 54255800 2699978386684455 4400557821431644160 o - II Ogólnopolska Konferencja pt. Polityka społeczna w XXI wieku

Razem z Polskim Towarzystwem Polityki Społecznej o. Poznań zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji pt. „Polityka społeczna w XXI wieku. Wykluczenie w trójwymiarze”.

Intencją organizatorów tegorocznej edycji Konferencji jest kontynuacja cyklicznego corocznego wydarzenia o charakterze trójwymiarowym.

Pierwszy wymiar to wymiana opinii, poglądów oraz prezentacja wyników prowadzonych badań naukowych z zakresu szeroko pojętej polityki społecznej. Drugi poświęcony będzie działaniom podejmowanym w tym zakresie przez władze i instytucje szczebla państwowego oraz samorządowego, trzeci zaś wymiar stanowić będzie prezentację działań podejmowanych przez podmioty trzeciego sektora.

Tegoroczna Konferencja poświęcona będzie wykluczeniu społecznemu, jako jednemu z bardziej istotnych wyzwań dla współczesnej polityki. Jest to zjawisko wieloaspektowe i dotyczy niemożności uczestnictwa w życiu gospodarczym, politycznym czy kulturowym w efekcie np. braku dostępu do zasobów, dóbr i instytucji czy ograniczenia praw społecznych. Negatywne konsekwencje wykluczenia dotyczą zaś nie tylko jakości życia jednostek ale również całego społeczeństwa. Dlatego też rozważania powinny być prowadzone zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym.

Zamiarem Konferencji jest diagnoza oraz rzetelna analiza zjawisk w takich obszarach, jak m.in.: ubóstwo, bezrobocie, niepełnosprawność, starość, bezdomność, mniejszości czy migranci oraz uchodźcy. Środowiska naukowe oraz praktycy z zakresu polityki społecznej będą mieli w trakcie Konferencji okazję konstruktywnie skonfrontować swoje dotychczasowe doświadczenia, działania, wnioski, badania i ich efekty, ale również wskazać potencjalne przyszłe zagrożenia i pożądane kierunki zmian w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

Proponowane obszary tematyczne:

Ubóstwo
Bezrobocie
Niepełnosprawność
Osoby starsze
Bezdomność
Mniejszości
Migranci i uchodźcy
Wykluczenie cyfrowe
Wykluczenie edukacyjne
Nowe obszary zagrożenia wykluczeniem

Szczegóły

Start:
15 kwietnia @ 10:00
Koniec:
16 kwietnia @ 13:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/577674412707960

Miejsce

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM
ul. Umultowska 89a
Poznan, 61-614 PL
+ Google Map
data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"