Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Grimm”, reż. Janusz Stolarski, Teatr pod Fontanną

9 października 2019 @ 18:30 - 19:30

56100 image 71655560 2242372122721517 6596909134879129600 n - „Grimm”, reż. Janusz Stolarski, Teatr pod Fontanną

„Służą wychowaniu i nauczaniu. Pomagają w osiąganiu autonomii, poczucia własnej wartości, integracji i zdolności do utrzymywania znaczących i trwałych więzi z innymi. Pomagają człowiekowi w staniu się panem własnego oblicza” – tak o mocy baśni pisała Danuta Danek w posłowiu do książki „Cudowne i pożyteczne. O znaczeniach i wartościach baśni” Bruno Bettelheima.

Nas w baśniach najbardziej interesuje to, że trzeba je opowiadać. Baśń powinna być opowiedziana i wysłuchana. Ten, kto opowiada i ten, kto słucha muszą być w żywym, czujnym, emocjonalnym kontakcie. To warunek, by poznać samego siebie – bez tego nie można poznać innego.
Wejdźcie w ten magiczny krąg opowiadaczy i słuchaczy! Podążajcie za aktorami Teatru pod Fontanną w świat baśni braci Grimm.

Spektakl tłumaczony będzie na polski język migowy.

Teatr pod Fontanną to nieformalna grupa teatralna utworzona w 2016r., w ramach zamkowego programu „Teatr powszechny”. Tworzą ją członkowie pracowni teatralnych działających przy „Domach pod fontanną” – dwóch ośrodkach prowadzonych przez Stowarzyszenie „Zrozumieć i Pomóc” zajmujących się rehabilitacją społeczno-zawodową osób po kryzysach psychicznych. Grupa ma w swym dorobku trzy doskonałe przyjęte przez krytykę i publiczność spektakle: delikatną, intymną „Niszę”, porywające „Wesele” – z tańcami, muzyką na żywo i z Polaków o życiu rozmowami (spektakl znalazł się w finale konkursu The Best OFF”) oraz absurdalnie abstrakcyjną, piękną plastycznie i muzycznie „Fioletową krowę” złożoną z lapidarnych, humorystycznych wierszyków przedstawiających słodko-gorzki obraz świata i nas samych.
Opiekunem artystycznym grupy, pomysłodawcą i reżyserem wszystkich jej spektakli jest Janusz Stolarski – aktor, absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie.

scenariusz i reżyseria – Janusz Stolarski
muzyka – Paweł Paluch
scenografia – Tomasz Ryszczyński
projekcje video – Tomasz Jarosz
światła: Arkadiusz Kuczyński, Jacek Raczkowiak
tłumaczenie na PJM: Olgierd Kosiba, Aleksandra Włodarczak
występują: Piotr Bekasiak, Tymoteusz Ćwierzyk, Łukasz Gnioch, Agnieszka Grabia, Krzysztof Kowalczyk, Hanna Kubaszewska, Urszula Matuszewska, Paweł Nyga, Agnieszka Olszewska, Krystyna Pilecka, Michał Przybytkowski, Justyna Romanowska, Julia Sobczyńska, Urszula Stachowiak, Magdalena Treichel, Aldona Wiśniewska, Zbigniew Zbitkowski
produkcja: Centrum Kultury Zamek z Poznaniu
grafika: Tomasz Ryszczyński

Twórcy i aktorzy Teatru pod Fontanną opowiadają baśnie spisane i opracowane przez braci Grimm, a zebrane w tomie: „Bracia Grimm. Wszystkie baśnie i legendy”, tłum. Rozalia Skiba, Wydawnictwo REA, 2014.

Premiera spektaklu przygotowana została w ramach „Teatru powszechnego” – autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016 r., złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.

Szczegóły

Data:
9 października 2019
Czas:
18:30 - 19:30
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://zamekpoznan.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/265181

Miejsce

Teatr powszechny – Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
ul. Święty Marcin 80/82
Poznan, 61-809 PL
+ Google Map