Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Grand Classical Ballet z orkiestrą symfoniczną (Poznań)

28 stycznia @ 19:00 - 21:00

60646 image 71382834 2305114113085608 7309147779232694272 n - Grand Classical Ballet z orkiestrą symfoniczną (Poznań)

Grand Classical Ballet z orkiestrą symfoniczną! Balet rosyjski i doskonała muzyka Czajkowskiego na żywo!

„Jezioro Łabędzie” – balet romantyczny w trzech aktach

Grand Classical Ballet – to balet klasyczny Dnieprowskiego Akademickiego Teatru Opery i Baletu. Jego wyjątkowymi zaletami są: potężna energia taneczna, czystość i urok młodości, bezinteresowne oddanie i miłość do wybranego zawodu. Dopełnieniem jest własna szkoła, styl i artystyczny smak. Zespół organizuje liczne tournée, m.in. w miastach Francji, Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii, Polski, Rumunii, USA, Chin. Prawdziwą perłą w repertuarze jest „Jezioro łabędzie”, czyli opowieść o miłości, zdradzie, mistycyzmie, dobru i złu. Tłem dla niezwykłej historii jest stara niemiecka legenda o przepięknej dziewczynie Odette, przemienionej w białego łabędzia. Tylko miłość i wierność są w stanie zdjąć z niej urok. Połączenie genialnej muzyki P. Czajkowskiego i choreografia M. Petipy i L. Ivanova tworzą szczególną magię spektaklu. Nie dziwi więc fakt, iż w balecie klasycznym to właśnie łabędź stał się jego powszechnie uznawanym symbolem.
Triumfalny pochód „Jeziora łabędziego” – jednego z najlepszych baletów romantycznych – trwa już od ponad stu lat i do dziś jest prawdziwym klejnotem baletu klasycznego.

Czerpiąc z najlepszych tradycji klasyki baletu, prezentujemy zrozumiałe i interesujące dla współczesnego widza spektakle, które przypomną, iż w świecie – wbrew wszystkiemu – królują dobro i piękno. Otworzymy przed Państwem świat baletu klasycznego przy akompaniamencie niepowtarzalnej orkiestry symfonicznej.

„Jezioro Łabędzie” – balet romantyczny w trzech aktach

Bilety oraz informacja: http://bit.ly/grand_classical_ballet

Szczegóły

Data:
28 stycznia
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
http://bit.ly/grand_classical_ballet

Miejsce

Sala Ziemi
ul.Głogowska 14
Poznan, 60-734 PL
+ Google Map