Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Głusi na scenę” – warsztaty teatralne z Wojtkiem Ziemilskim

21 października 2019 @ 17:30 - 23 października 2019 @ 19:30

56260 image 70731625 2233370313621698 7610373218888581120 o - „Głusi na scenę" - warsztaty teatralne z Wojtkiem Ziemilskim

Zapraszamy na trwające trzy dni warsztaty dla osób posługujących się polskim językiem migowym, przede wszystkim osób Głuchych, prowadzone przez niesamowitego reżysera i performera – Wojtka Ziemilskiego. Gościnnie w warsztatach weźmie udział także Adam Stoyanov – Głuchy aktor, mistrz poezji miganej!

Czy teatr może mówić prawdę? Jakie moce teatralne kryją się w PJM? Co wolno Głuchym na scenie, czego nie mogą robić słyszący? Czy teatr pomaga się porozumieć? A może jednak izoluje nas od tych, którzy nas nie rozumieją?
Warsztaty pozwolą osobom znającym PJM odkryć sceniczne możliwości tego języka. Doświadczenie nie jest wymagane (choć mile widziane).

Wojtek Ziemilski – reżyser teatralny, artysta wizualny. Jego „Jeden gest” (Nowy Teatr w Warszawie), w którym występuje czwórka Głuchych aktorów, zdobył m.in. główną nagrodę szwajcarskiego festiwalu Zürcher Theater Spektakel i główną nagrodę Fast Forward Festival w Dreźnie. Teatr Ziemilskiego bawi się konwencjami, stroniąc od patosu i bełkotliwości. W swoich pracach często zajmuje się kwestiami komunikacji, języka, tożsamości, a także relacją widz-spektakl. Twórca kilkunastu spektakli teatralnych, które pokazywane były na scenach kilkudziesięciu krajów. Prowadzi zajęcia z nowych nurtów teatralnego eksperymentu w Akademii Teatralnej w Warszawie i na Uniwersytecie Warszawskim.

Adam Stoyanov – Głuchy aktor, mistrz poezji miganej, czyli sztuki opowiadania historii w języku migowym, za pomocą tylko jednego znaku (lub kilku ułożonych sekwencji znaków) dłoni. Opowiada błyskawicznie, z wielką pasją i energią. Jest laureatem wielu festiwali i olimpiad, m.in.: Festiwalu Poezji Miganej, Festiwalu Form Artystycznych Głuchych i Słabosłyszących, Ogólnopolskich Olimpiad Języka Migowego i Miganego w Szczecinie. Występuje w spektaklach: „Jeden Gest” Wojciecha Ziemilskiego oraz „Opera dla Głuchych” Wojtka Zrałka-Kossakowskiego.

Tłumaczenie na polski język migowy: Eunika Lech

Warsztaty odbywają się w ramach „Teatru powszechnego” – autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016r., złożonego przede wszystkim z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.

bilety: 2 zł (na trzydniowy warsztat) dostępne w kasie CK Zamek, CIK, www.ckzamek.pl, bilety24.pl

Szczegóły

Start:
21 października 2019 @ 17:30
Koniec:
23 października 2019 @ 19:30
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://zamekpoznan.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/265182

Miejsce

Teatr powszechny – Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
ul. Święty Marcin 80/82
Poznan, 61-809 PL
+ Google Map