Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Demonstracja Przyszłości | 25.09 Przed Urzędem Miasta

25 września 2019 @ 14:30 - 16:00

52490 image 69858019 120101702700541 1939135828148092928 o - Demonstracja Przyszłości | 25.09 Przed Urzędem Miasta

Czas zakończyć oczekiwanie na podjęcie działania przez polityków. Nadeszła pora, żebyśmy to my wyszli do nich i porozmawiali o naszej WSPÓLNEJ przyszłości!?

W środę 25.09 0 14:30 MSK Poznań zaprasza na pokojową manifestację pod Urzędem Miasta w Poznaniu na ul. Gołębią 1.

Będą bębny, chwytliwe hasła i duuużo dobrej energii ?

Dołącz do nas i wspólnie zawalczmy o niezbędną zmianę, bo to właśnie od niej zależy nasza przyszłość!

Kim jesteśmy? Jesteśmy ruchem społecznym młodzieży, która wyraża swój sprzeciw wobec bierności polityków w obliczu katastrofy klimatycznej. Nie jesteśmy ekspertkami/ekspertami do spraw ekologii i zmian klimatu, jesteśmy młodzieżą świadomą zagrożenia jakim jest katastrofa klimatyczna i żądającą od władz, by podjęły konkretne kroki, by tę katastrofę powstrzymać. Jesteśmy częścią globalnego ruchu Fridays For Future, międzynarodowej mobilizacji

Co postulujemy:
1.
Żądamy prowadzenia polityki klimatycznej w oparciu o aktualne stanowisko nauki wyrażone w najnowszych raportach Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) powołanego przez ONZ.
Oczekujemy, że sugerowane przez środowisko naukowe rozwiązania będą wdrażane niezwłocznie we współpracy międzynarodowej.

2.
Wzywamy rząd polski, by oficjalnie uznał katastrofę klimatyczną poprzez ogłoszenie stanu kryzysu klimatycznego. Kwestia kryzysu nie może być przedmiotem ideologicznych sporów – w obliczu katastrofy musimy mówić wspólnym głosem, ponad podziałami.

PRAWDA MUSI WYBRZMIEĆ

————–

3.
Domagamy się zawarcia kompleksowej i aktualnej wiedzy o mechanizmach kryzysu klimatycznego w podstawie programowej na wszystkich szczeblach edukacji, przy zapewnieniu kadrze nauczycielskiej obowiązkowych szkoleń w tym zakresie.
Jednocześnie edukację klimatyczną w pełnym zakresie swoich kompetencji powinny zapewniać samorządy lokalne.

4.
Żądamy by media wzięły na siebie odpowiedzialność za uświadamianie społeczeństwa o bezpośrednich zagrożeniach związanych z kryzysem klimatycznym.
Wzywamy do priorytetyzacji tematu katastrofy klimatycznej w przekazie medialnym oraz posługiwania się językiem odzwierciedlającym wagę problemu.

LUDZIE MUSZĄ WIEDZIEĆ
————-
5.
Żądamy przyjęcia przez parlament RP ustawy powołującej ekspercką i niezależną Radę Klimatyczną, której zadaniem będzie opracowanie strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej Polski do roku 2040 oraz kontrola realizacji tej strategii.
Ustawa ta musi być stworzona przy aprobacie środowiska naukowego, maksymalnej transparentności i przy szerokich konsultacjach społecznych.

6.
Oczekujemy podjęcia natychmiastowych kroków ku przeprowadzeniu sprawiedliwej transformacji gospodarki w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych.
Wymagamy by respektowano prawa i potrzeby wszystkich których dotkną skutki transformacji, szczególnie osób zatrudnionych w sektorach energetyki, rolnictwa, przemysłu i transportu.

POLSKA MUSI DZIAŁAĆ

Szczegóły

Data:
25 września 2019
Czas:
14:30 - 16:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/389626635059863

Miejsce

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – Poznań
Poznan, PL + Google Map