Podziel się!

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

★★★ Bałkański Prawosławny Sylwester u Bazyla ★★★

12 stycznia @ 19:00 - 13 stycznia @ 02:00

Podziel się!

★★★ Bałkański Prawosławny Sylwester ponownie w Poznaniu! ★★★

Stary kalendarz juliański daje nam okazję do ponownego świętowania nadejścia Nowego Roku. Tym razem w bałkańskim stylu. Bedzie hucznie! Muzyka na żywo, balkan party, korowody, konkursy z nagrodami i inne atrakcje jak zawsze w klubie U Bazyla!

Koncerty:
BALKAN SEVDAH /// http://balkansevdah.art.pl/
JAZGODKI /// http://www.jazgodki.pl/

Tańce w kręgu:
Anna Trąbała /// http://www.tancewkregu.eu/

Balkan Party:
DJ EMPE /// http://soundcloud.com/dj_empe

Jadło:
PAN GAR /// https://www.facebook.com/barpangar/

★★★ Bałkański Prawosławny Sylwester ★★★
Klub U Bazyla (Poznań, ul. Norwida 18A)
12.01.2019
Start: g.20:00
Wstęp: 30 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu imprezy

?????????????????????????

Muzycznym gospodarzem wieczoru będzie grupa BALKAN SEVDAH
☛☛☛ Spotkaliśmy się, żeby podzielić się naszymi pasjami związanymi z tradycyjną muzyką Półwyspu Bałkańskiego, by wspólnie czerpać radość z odkrywania brzmień sączących się ze źródeł Driny i Wardaru, z gwaru i zadumy miasteczek ukrytych nad brzegami Naretwy i w dolinach Rodopów, Pirinu i gór Dynarskich. Do tych miejsc, pełnych egzotycznych dźwięków, intensywnych woni kwiatów, ziół i pieczonych jagniąt, wspaniałych budowli i bujnej przyrody wracamy często ciałem, a dzięki muzykowaniu, także duchem. Aranżując i improwizując bawimy się dźwiękami. Staramy się uchwycić esencje melodii i połączyć je z własnym pojmowaniem tej niezwykle bogatej i różnorodnej tradycji. Efektem tego jest muzyka melodyjna, dynamiczna, czasem refleksyjna, momentami dzika, pełna temperamentu i nastroju charakterystycznego dla południowo-wschodniego krańca naszego kontynentu.
Balkan Sevdah co roku w styczniu na kilka koncertów zamienia się w zespół grający do tańca. Ci, którzy odwiedzili nasze Bałkańskie Sylwestry w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Warszawie, Gdyni i Łodzi wiedzą, że nie da się usiedzieć!

Radek Polakowski – akordeon, skrzypce, śpiew
Tomek Stawiecki – saksofon, klarnet
Bartek Nazaruk – perkusja, śpiew
Mateusz Nagórski – kontrabas
Marcin Zadronecki – śpiew, tambura

Dyskografia:
– „Ramizem” lipiec 2005
– „Yaman Aman Aman” luty 2009
– „Yari Nani” październik 2010
– „Akustik” listopad 2013
– „Sevdalinki, pieśni z Bośni” marzec 2016

Zagrają nam również Jazgodki
☛☛☛ Kapela grająca etniczną muzykę z różnych stron Europy, a także autorski repertuar inspirowany brzmieniami etnicznymi. Pieśni, piosenki i melodie taneczne. Tym razem – z Południa. Rumunia, Węgry, szlaki i melodie wędrowców – Cyganów i Żydów sefardyjskich, w osobistych interpretacjach. gładkie bujaki, dzikie rytmy, nuty z serca, papryki i soli śródziemnomorskiej. Pod nóżkę i duszkę.

Katarzyna Jackowska-Enemuo – akordeon, śpiew
Iwona Suwara – skrzypce
Adam Cudak – flety proste, bouzouki, mandolina
Marcin Sojka – instrumenty perkusyjne

Mamy też coś dla zainteresowanych poznaniem tradycyjnych bałkańskich tańców!
☛☛☛ Na imprezie będzie z nami Anna Trąbała, której największą fascynacją są tańce w kręgu z Grecji i Bałkanów. Do dziś udało się jej zgromadzić około 2500 tańców (!), ciągle podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w międzynarodowych warsztatach tańca w Grecji, Serbii, Macedonii, Bułgarii, Rumunii i Turcji.

Bałkańskie After Party rozkręci DJ EMPE
☛☛☛ Zanim nastanie noc, DJ EMPE prezentuje world music w swoich radiowych audycjach w poznańskim eterze. Po zachodzie słońca wchodzi do klubów i na festiwalowe sceny aby dostarczać tam solidne dawki imprezowego worldbeatu. Specjalnie na Bałkański Sylwester szykuje już selekcję balkanbeatu, elektro tzigane, bułgarskiej czałgi, rumuńskiego manele i innych stylów z bałkańskiego kotła. Do tego wszystkiego dołoży klasyczne folkowe numery ubrane w klubowe szaty.
DJ EMPE ma na koncie imprezy w ramach największych festiwali world music w Polsce, m.in. Ethno Port Poznań, Festiwal Flamenco Duende, Folkowisko, Pannonica, Festiwal „Z Wiejskiego Podwórza”, Rozstaje, Skrzyżowanie Kultur, gra after party po klubowych koncertach topowych polskich polskich kapel etno/folk.

https://www.facebook.com/events/294042928096233/


Podziel się!

Szczegóły

Start:
12 stycznia @ 19:00
Koniec:
13 stycznia @ 02:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/294042928096233/

Miejsce

Klub u Bazyla
Klub u Bazyla + Google Map

Podziel się!