Września: Policja szuka świadków zabójstwa sprzed 26 lat

Zyta Michalska fot. policja
Zbrodnia miała miejsce 3 kwietnia 1994 roku. Tego dnia 20-letnia Zyta Michalska wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Jej ciało znaleziono następnego dnia. Funkcjonariusze z poznańskiego Archiwum X szukają świadków tej zbrodni.

Do zabójstwa Zyty Michalskiej doszło w miejscowości Mikuszewo pod Wrześnią w 1994 roku. 20-latka chodziła do liceum ogólnokształcącego we Wrześni, zdała maturę. W Poznaniu uczęszczała na kurs języka angielskiego, przejawiała zdolności artystyczne.

3 kwietnia 1994 roku, w niedzielę, dziewczyna wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Następnego dnia, 800 metrów od domu w lesie zostało znalezione jej ciało z poważnymi obrażeniami głowy. Policjanci rozpoczęli śledztwo pod kątem zabójstwa. Na miejscu zbrodni przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady. Przesłuchano wiele osób mogących mieć jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia. Po dłuższym czasie sprawa została umorzona ze względu na niewykrycie sprawcy. Policjanci jednak nadal interesowali się tą sprawą i sprawdzali wszystkie pojawiające się informacje.

„Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zabójstwa prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 609-802-196” – apelują policjanci.

KWP, el