Wielkopolska: Zaginiona 12-latka odnaleziona. Gdzie była?

policja, pociąg fot. policja

Znalazły ją policjantki z komisariatu w Łapach w województwie podlaskim. Jak wyjaśniła funkcjonariuszkom, jechała do Suwałk, bo tam się przeprowadziła jej koleżanka. Dziewczynkę już odebrali rodzice. W Białymstoku.

Policjanci już wcześniej zainteresowali się dworcem, ponieważ otrzymali informacje, że dziewczynka mogła wsiąść do pociągu relacji Świnoujście – Suwałki. Jednak obsługa pociągu, przepytana przez policjantki w Łapach, stwierdziła, że takiej osoby tu nie ma.

Policjantki nie dały jednak za wygraną i postanowiły sprawdzić to osobiście. Przechodząc z wagonu do wagonu w pewnym momencie zauważyły dziewczynkę, której wygląd pasował do rysopisu zaginionej.
„Po sprawdzeniu danych okazało się, że samotnie podróżująca 12-latka to poszukiwana przez policjantów dziewczynka” informują białostoccy policjanci. – „Małoletnia powiedziała funkcjonariuszkom, że wybrała się do Suwałk, gdzie przeprowadziła się jej koleżanka”.

Dziewczynka cała i zdrowa trafiła pod opiekę wychowawców z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Białymstoku. Stamtąd odebrali ją rodzice.

Źródło: KMP Białystok

Podziel się: