Wielkopolska: Pożar domku letniskowego. Strażacy musieli rozebrać część konstrukcji

pożar domku letniskowego fot. KM PSP Kalisz

W miejscowości Zamęty w gminie Mycielin doszło do pożaru domku letniskowego. Nikt na szczęście nie ucierpiał, ale gdy strażacy dotarli na miejsce, budynek był już w całości objęty ogniem. Niewiele udało się uratować.

Jak informuje kpt. Kacper Komorowski z KM PSP w Kaliszu, pożar wybuchł 23 sierpnia – zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło o godzinie 13.19.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano budynek całkowicie objęty pożarem – opisuje kpt. Komorowski. – Wszyscy jego mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz, nikt nie wymagał pomocy medycznej. Działania przybyłych na miejsce zdarzenia jednostek polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy, wyposażeni w AOUO podali trzy prądy wody w natarciu w celu stłumienia płomieni obejmujących całą kubaturę budynku. Jednocześnie odłączono budynek od zasilania prądem elektrycznym.

Strażacy skutecznie dogasili pożar, a później przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego rozebrali najbardziej zniszczone i chwiejne elementy konstrukcji. W akcji trwającej niespełna 3 godziny udział wzięło 21 strażaków w sile 6 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i nr 2 w Kaliszu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Mycielina, Stawiszyna i Cekowa.

Podziel się: