Wielkopolska: Policja wznowiła poszukiwania zaginionego siedemnastolatka

Policja Wodna Poznań rzeka Warta fot. Sławek Wąchała

Policjanci rozpoczęli poszukiwania w Warcie ciała Fabiana Zydora. Tym razem poszukiwania odbywają się na wysokości Pyzdr. Policjanci mają nadzieję, że ciało mogło utknąć w której z zatok Warty w tym rejonie.

Przypomnijmy: 30 października 2016 roku 17-letni wówczas Fabian Zydor, mieszkający w Tarnowej pod Wrześnią, wyszedł na domówkę do kolegi i już z niej nie wrócił. Do dziś nie udało się wyjaśnić, co się z nim stało, jednak kilka miesięcy temu śledczym udało się zdobyć nowe informacje w tej sprawie.

Na ich podstawie policjanci przypuszczają, że chłopak nie żyje, że został pobity tej nocy, gdy zaginął przez grupę młodzieży, która szukała go w domu. Dlatego szukają jego ciała. Nie jest jasne, czy od razu chcieli go zabić, czy też stało się to niejako przez przypadek, z powodu zbyt mocnego pobicia. We wsi panuje zmowa milczenia na ten temat i nikt nie chce rozmawiać z policją o tamtej nocy.

Jak powiedział portalowi „wrzesnia info” Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, poszukiwania zostały wznowione w rzece na wysokości Pyzdr z pomocą strażaków z OSP Mosina, OSP Pietrzyków, OSP Lisewo i OSP Pyzdry. Strażacy szukają ciała przy pomocy rękawów przeciwpowodziowych, co polega na tym, że zamyka się rękawami poszczególne odcinki rzeki, a następnie dokładnie je przeszukuje.

To kolejne poszukiwania ciała Fabiana w Warcie – poprzednie odbywały się w maju tego roku, ale nie dały rezultatów. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę, 10 000 złotych, dla osoby, która przekaże informacje pomocne w rozwiązaniu zagadki zniknięcia Fabiana.