Wielkopolska: Podejrzany o śmiertelne potrącenie pieszej zatrzymany

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Kolscy policjanci poinformowali o trzymiesięcznym areszcie dla mieszkańca powiatu tureckiego, podejrzanego o potrącenie mieszkanki Dąbrowic. Kobieta nie przeżyła, a sprawca wypadku uciekł. Policjanci zatrzymali podejrzanego po kilku godzinach.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło w sobotę 27 sierpnia przed godz. 21.00 w miejscowości Dąbrowice Częściowe.
„Kierowca osobowego opla uderzył w stojącą na poboczu kobietę” – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Kole. – „Niestety, w wyniku tego zdarzenia 50-letnia mieszkanka powiatu kolskiego poniosła śmierć na miejscu, a kierowca zbiegł z miejsca wypadku. Podjęte przez policję działania jeszcze tego samego dnia doprowadziły do zatrzymania 38-letniego mieszkańca powiatu tureckiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przeszło 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku podjętych czynności kilkaset metrów od miejsca zatrzymania podejrzanego ujawniono również samochód, którym poruszał się 38-latek”.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a Sąd Rejonowy w Kole zdecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec 38-latka. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Podziel się: