Wielkopolska: Podejrzany o napad na sklep w rękach policjantów

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Gniezna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na ekspedientkę w sklepie spożywczym na ulicy Wawrzyńca. Zamieszczony w mediach społecznościowych apel do mieszkańców o pomoc w identyfikacji napastnika spotkał się z dużym odzewem.

Przypomnijmy: do napadu doszło 5 września w sklepie spożywczym przy ul. Wawrzyńca w Gnieźnie. Około godziny 20.30 wszedł tam mężczyzna, który zagroził nożem ekspedientce i zażądał wydania pieniędzy.

„Sprzedawczyni przestraszyła się, ale po chwili zareagowała zasłaniając się sklepowymi lodówkami” – informują gnieźnieńscy policjanci. – „Sprawca, który zasłonił twarz czapką i maseczką, został spłoszony przez innego klienta, na widok którego szybko oddalił się w kierunku ulicy Dalkoskiej. Następnie, gdy kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, po mężczyźnie nie było już śladu”.

Policjanci zamieścili w mediach społecznościowych komunikat w tej sprawie z nagraniem z niedoszłego napadu, który spotkał się z dużym odzewem mieszkańców. Kilka dni później udało im się zatrzymać podejrzanego o napad na działce przy ulicy Biskupińskiej w Gnieźnie.
„W mieszkaniu, w którym przebywał, zabezpieczono nóż i odzież, którą miał na sobie 58-latek” – podali policjanci. – „Śledczy przesłuchali w tej sprawie świadków. Zebrany na miejscu materiał dowodowy koreluje z osobą zatrzymaną, co potwierdziło specjalistyczne badanie laboratoryjne”.

Prokurator przedstawił 58-latkowi zarzut usiłowania rozboju. Grozi mu za to od 3 do 12 lat więzienia. Na razie, zgodnie z decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Podziel się: