Wielkopolska: Piorun uderzył w budynek. Spłonął opał na zimę

pożar Wiardunki fot. OSP Ryczywół

Podczas nocnej burzy z piorunami, która przeszła nad powiatem obornickim, spalił się budynek w jednym z gospodarstw w Wiardunkach. Spłonął cały opał na zimę samotnego mieszkańca wsi. Mieszkańcy już skrzykują się, żeby mu pomóc.

Straż pożarna dostała informację o uderzeniu pioruna i pożarze w Wiardunkach po godzinie 23.00. Strażacy natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Okazało się, że piorun uderzył w budynek, w którym właściciel gospodarstwa przechowywał opał na zimę. Spłonęło wszystko. Udało się natomiast ocalić dom mieszkalny, który stoi zaledwie o około 20 metrów od spalonej szopy. Gospodarza uratowali okoliczni mieszkańcy – mężczyzna nie mówi i nie słyszy, więc nie usłyszał uderzenia pioruna.

Jak informuje portal „eOborniki” na miejscu pracowały dwie jednostki z Obornik, trzy z OSP Rogoźno i jedna z OSP Ryczywół. Pożar został ugaszony, ale teraz właścicielowi gospodarstwa potrzebna jest pomoc. Mieszka sam, nie jest więc w stanie nawet posprzątać po pożarze, a co dopiero zebrać kolejną partię opału, żeby nie zamarznąć zimą.

Sołectwo Wiardunki już zaoferowało pomoc – dziś po południu organizuje sąsiedzkie sprzątanie bałaganu po pożarze. Każda para rąk do pracy i każda pomoc mile widziana.

Podziel się: