Wielkopolska: Motocyklista zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze nie wierzyli własnym oczom

motocyklista fot. policja Leszno

Jechał na motocyklu stojąc i nie trzymając kierownicy! Funkcjonariusze z leszczyńskiej grupy „Speed” jadący nieoznakowanym radiowozem nie wierzyli własnym oczom widząc, co wyczynia jadący przed nimi motocyklista.

Wszystko wydarzyło się 18 września po południu. W Lesznie padał deszcz i warunki drogowe były niekorzystne.
„Policjanci z grupy „Speed” patrolowali nieoznakowanym radiowozem ulice miasta” – informuje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji. – „Zjeżdżając z wiaduktu na ulicy Wilkowickiej w kierunku dzielnicy Zatorze przed pojazdem mundurowych jechał motocyklista. W pewnym momencie kierowca jednośladu stanął na motocyklu puszczając rękoma kierownicę pojazdu. Ten moment nagrała kamera policyjnego videorejestratora”.

Policjanci natychmiast zatrzymali kierującego motocyklem marki honda. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Lipno.
„Policjanci poinformowali nieodpowiedzialnego kierowcę, że swoim zachowaniem, przy utrudnionych dla kierowców warunkach pogodowych, z mniejszą przejrzystością powietrza, śliską nawierzchnią stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla siebie oraz innych uczestników ruchu” – podsumowuje Monika Żymełka.

21-letni motocyklista „akrobata” został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych i 10 punktami karnymi.

Podziel się: