Wielkopolska: Czworo mieszkańców powiatu pilskiego zginęło w wypadku

wypadek w Emilianowie fot. policja Bydgoszcz

Do tragedii doszło 12 sierpnia na DK10 w Emilianowie pod Bydgoszczą. Na miejscu zginął 47-letni kierowca i dwoje pasażerów. 44-letnia kobieta została zabrana do szpitala, jednak mimo wysiłków lekarzy dziś w nim zmarła.

W wypadku brały udział cztery pojazdy – trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy.
„Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki VW” – informuje bydgoska policja. – „Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda”.

To właśnie skodą podróżowała rodzina z powiatu pilskiego. 47-letni kierowca skody, 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. 44-letnia kobieta przeżyła, ale w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala. Niestety, nie udało się jej uratować. Dziś „Express Bydgoski” poinformował o jej śmierci.

Policja zatrzymała 52-letniego kierowcę toyoty. Zabrano mu prawo jazdy i pobrano krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Podziel się: