czwartek, 28 marca, 2024

Wielkopolska: Coraz mniej łóżek covidowych w regionie. Bo coraz mniej pacjentów

Zamiast pacjentów z covid-19 szpitale coraz częściej przyjmują ozdrowieńców, u których ujawniły się powikłania po tej chorobie i pacjentów z innymi chorobami potrzebującymi leczenia szpitalnego. Już prawie 900 covidowych łóżek zmieniło swoje przeznaczenie.

Jak informuje Radio , szpitale w szpitale w Chodzieży, Ludwikowie i Kowanówku ponownie prowadzą działalność rehabilitacyjną, jednak teraz jest ona nastawiona głównie na osoby, które przeszły covid-19 i wymagają pomocy, by poradzić sobie z powikłaniami po chorobie.

Oddział covidowy zmniejszył też szpital w Puszczykowie, a szpital w Szamotułach, który jest obecnie covidowym szpitalem jednoimiennym, powoli wznawia funkcjonowanie swoich innych oddziałów, jak chirurgii, dziecięcego, intensywnej terapii i SOR-u.

Oddziały covidowe działają w Lesznie, Ostrowie, Słupcy, Pile i Pleszewie, ale i tam miejsca są stopniowo likwidowane. W Pleszewskim Centrum Medycznym zwiększono za to pulę miejsc na oddziale rehabilitacji, specjalnie dla osób po covid-19.

Oddział rehabilitacyjny powiększył Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy pod Kaliszem. Oddział rehabilitacyjny powstał też w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu, a pacjenci w wieku 60 plus, którzy nie wymagają leczenia szpitalnego, ale konsultacji medycznej już tak – mogą się zgłaszać do Hospicjum Palium, gdzie uruchomiono specjalny punkt pomocy dla osób w tym wieku, które przeszły covid-19.

Nadal pełną parą pracuje szpital miejski im. Strusia, a także szpital tymczasowy na MTP, chociaż w tym drugim również ubywa pacjentów. Obecnie jest tam zajęta połowa miejsc.

Strona głównaPoznańWielkopolska: Coraz mniej łóżek covidowych w regionie. Bo coraz mniej pacjentów