piątek, 29 marca, 2024

Warta Poznań wygrywa na wyjeździe. Dwie bramki w końcówce!

Piłkarze Warty pokonali na wyjeździe Cracovię 0:2. To już trzecia wygrana “Zielonych” na wyjeździe w tym sezonie.

Faworytem spotkania z całą pewnością byli gospodarze i to oni ruszyli do ataków od początku meczu. W grze duże było jednak przypadku, a obie drużyny miały problem z kreowaniem sobie sytuacji bramkowych. Cracovią miała jedną doskonalą sytuację na zdobycie bramki, ale świetnie w bramce zachował się Adrian Lis.

Warta próbowała coś strzelić, ale również gra w ofensywie nie wyglądała zbyt dobrze. Przez większość meczu najgroźniejszym zawodnikiem Warty Poznań w ofensywie był Ivanov, który występuje na środku obrony. Najpierw po jego uderzeniu z dystansu piłka odbiła się od poprzeczki, a w drugiej połowie był blisko pokonania bramkarza rywala technicznym uderzeniem z pola karnego.

Gra poznaniaków nie zachwycała, na co też zareagował trener Dawid Szulczek, zmieniając większość piłkarzy w środku boiska. Od tego momentu gra Warty uległa znacznej poprawie i w końcu “Zieloni” zaczęli dłużej przebywać na połowie boiska rywali. Przewagę optyczną zamienili na dwie bramki – najpierw dośrodkowanie Kupczaka wykorzystał Zrelak. Druga bramka padła w ostatniej akcji meczu. Szymonowicz do końca naciskał rywala (reszta drużyny gospodarzy była wówczas w okolicach pola karnego Warty), a ostatecznie odebrał mu piłkę i trafił do pustej bramki.

“Zieloni” zanotowali trzecie zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie i awansowali na dziesiątą pozycję w tabeli. Nad strefą spadkową mają pięć punktów przewagi.

Strona głównaSportWarta Poznań wygrywa na wyjeździe. Dwie bramki w końcówce!