piątek, 29 marca, 2024

Warta Poznań – Jagiellonia Białystok: dobry mecz, rewelacyjny wynik!

Zieloni pokonali u siebie Jagiellonię Białystok 2:0 po naprawdę dobrym i emocjonującym spotkaniu. Podopieczni Piotra Tworka są na 4. miejscu w tabeli!

Spotkanie rozpoczęło się od ataku Warty lewą stroną. Jednak atak szybko się zakończył, gdy podanie Makany Baku nie znalazło adresata. W odpowiedzi prawą stroną zaatakowała Jagiellonia – Prikryl zauważył wyjście z bramki Lisa i strzelił z odległości ponad 30 metrów. Jednak nie udało mu się zaskoczyć bramkarza Warty, który wyłapał piłkę.

W 6. minucie strzelił Jakub Kuzdra – ale nie udało mu się zaskoczyć Steinborsa. W 14. minucie atak z daleka Grzesika – ale obrona Jagiellonii zareagowała w porę.

W 20. minucie znów atak gości zakończony zdobyciem rzutu rożnego. Makuszewski strzelił – i żadnego zagrożenia dla bramki Zielonych nie było, bo nikt nie odebrał jego piłki. W 24. minucie Jagiellonia znów zaatakowała, ale podanie Pospisila do Prikryla było bardzo niedokładne.

W 27. minucie dośrodkował Matuszewski, a Bida wyskoczył do piłki wyżej niż Kuzdra – na szczęście jego strzał głową okazał się niecelny. Piłka poleciała obok bramki Lisa.

W 29. minucie gorąco było pod bramką Jagiellonii. Steinbors wybił piłkę przed pole karne, ale tam przejął ją Kiełb i strzelił – niestety, na drodze znalazł się Prikryl, który zdołał wybić piłkę za linię końcową.

W 32. minucie kontra Jagiellonii: ale zabrakło precyzji w podaniu Bidy do Imaza. Szybszy okazał się Lis, który przejął piłkę.

W 41. minucie pada pierwszy gol tego spotkania – dla Warty! Makana Baku podał do Łukasza Trałki, a ten strzelił płasko tuż przy prawym słupku – i trafił! Warta prowadzi z Jagiellonią 1:0! I tym wynikiem kończy się pierwsza połowa tego spotkania.

Jagiellonia zaczęła drugą połowę od serii ataków na bramkę Warty – na szczęście niecelnych. Chwilę grozy kibice przeżyli w 53. minucie, gdy Jesus Imaz zaserwował prawdziwą bombę wprost do bramki Lisa – jednak Lis obronił i to uderzenie.

W 61. minucie faul na zawodniku gospodarzy sprawił, że sędzia podyktował rzut wolny. Ale Zielonym nie udało się z jego pomocą zagrozić bramce Steinborsa. W 63. minucie piłke przejął Czyżycki i korzystając z dobrej pozycji – strzelił, trafiając tuż obok bramki Jagiellonii.

W 68. minucie znów akcja gospodarzy: Kuzdra przejął piłkę i strzelił w lewy górny róg – niestety, Steinbors z wysiłkiem, ale odbił piłkę. Warta wywalczyła rzut rożny, ale obrona Jagiellonii pilnowała bramki i żadnemu z zawodników Zielonych nie udało się jej zagrozić.

W 75. minucie Adama Zrelaka zmienił Mateusz Kuzimski, a Jakóbowski wszedł za Kiełba. Warta postawiła na atak, a Pavels Steinbors ma coraz więcej pracy. W 79. minucie udało mu się wybić piłkę za pole karne. W 80. minucie próbował strzelić Kuzimski, ale zawodnicy Jagiellonii go przyblokowali. Po chwili znów spróbował Czyżycki i również został zablokowany.

Ale uporczywe ataki dały efekt: w 86. minucie padł drugi gol dla Warty! Żurawski przejął piłkę, pognał środkiem boiska i zagrał do Baku, a ten po prostu wbiegł w pole karne, strzelił płasko w środek bramki – i trafił! Warta prowadzi 2:0 z Jagiellonią!

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry. Białostocczanie rozpaczliwie walczyli do końca. W 90. minucie Mystkowski uderzył zza pola karnego, ale piłka minęła bramkę Zielonych w sporej odległości. W 92. minucie spróbował szczęścia Augustyn, ale jego strzał po dośrodkowaniu także był niecelny.

ostatecznie Warta wygrała z Jagiellonią Białystok 2:0. To daje jej czwarte miejsce w tabeli.

Strona głównaSportWarta Poznań - Jagiellonia Białystok: dobry mecz, rewelacyjny wynik!