Utalentowany pomocnik odchodzi z Warty Poznań. „Ze względów finansowych musimy co pół roku sprzedawać zawodnika”

Warta Poznań - stadion fot. Sławek Wąchała

21-letni pomocnik Szymon Czyż spędził w Warcie Poznań pół roku, a teraz przechodzi na zasadzie transferu definitywnego do Rakowa Częstochowa. W zamian, w ramach tej transakcji Zieloni na pół roku wypożyczą Daniela Szelągowskiego.

Szymon Czyż podpisał kontrakt z Wartą Poznań latem 2021 roku, po tym, jak rozstał się z Lazio Rzym. W tym sezonie wystąpił w 15 meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy, w których wypracował dwie bramki: w wyjazdowych spotkaniach ze Śląskiem Wrocław oraz Piastem Gliwice. Jako zawodnik poznańskiego klubu zagrał też trzy razy w reprezentacji Polski U-20 oraz raz w kadrze do lat 21.

W poniedziałek młody piłkarz poleciał na zgrupowanie do Turcji już z Rakowem Częstochowa. Podpisał z tym klubem kontrakt na zasadzie transferu definitywnego.
– Odejście Szymona Czyża to drugi i ostatni z naszych planowanych transferów wychodzących za gotówkę w tym oknie – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko. – Filozofia prowadzenia klubu zakłada, że ze względów finansowych musimy co pół roku sprzedawać zawodnika. W poprzednim okienku ten cel nie został zrealizowany, więc teraz musieliśmy to nadrobić.

Drugim zawodnikiem, który pożegnał się z Wartą w tym okienku transferowym, był, przypomnijmy, Aleks Ławniczak, który odszedł do Zagłębia Lubin.

W przeciwnym kierunku – z Rakowa Częstochowa do stolicy Wielkopolski – podąży Daniel Szelągowski, który zostanie wypożyczony do Warty Poznań do końca obecnego sezonu ligowego.

Źródło: Warta Poznań

Podziel się: