tajne przejście fot. policja Piła

Uciekał przed policją „tajnym przejściem”

41-letni pilanin poszukiwany przez policję do odbycia kary więzienia próbował umknąć przed funkcjonariuszami przez „tajne przejście”. Funkcjonariusze jednak bez trudu je odnaleźli i złapali uciekiniera.

Poszukiwany mężczyzna ukrywał się, bo groziła mu kara ponad 4 lat więzienia. Często zmieniał miejsce pobytu, wyjeżdżał, a wszystko po to, by uniknąć kary. Jednak w ubiegłym tygodniu policjanci ustalili, że mężczyzna wrócił do swojego domu. i cały czas tam jest.

Funkcjonariusze przystąpili do akcji, ale poszukiwany był na to przygotowany. Gdy tylko ich usłyszał, schował się na poddaszu, do którego przeszedł „tajnym przejściem”.

Jednak policjanci nie dali się oszukać. Podczas przeszukania zauważyli na jednej ze ścian powieszoną tkaninę, a gdy ją odsunęli i przestawili komodę – zobaczyli dziurę w ścianie, dzięki której można było przejść na poddasze budynku. To było właśnie owo „tajne przejście”. Nieskuteczne, bo mężczyzna został zatrzymany.

„Wielokrotnie osoby, które ukrywają się przed karą pozbawienia wolności potrafią dołożyć niemałych starań, aby uniknąć zatrzymania” – komentują pilscy policjanci. – „Niestety, w starciu z doświadczeniem policjantów nawet tak przygotowana kryjówka okazała się niewystarczająca”.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile od początku roku zatrzymali 136 osób poszukiwanych, w tym 16 objętych listem gończym.

Źródło: KPP Piła